2020-05-26T19:09:00+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 26 Mayıs 2020 418 Görüntüleme

Google 1 Temmuzda müdafa meydana getirecek!

Rekabet Kurumu, Google hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü müdafa toplantısının, 1 Temmuz’da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kurumun internet adresinden meydana getirilen duyuruya gore, Google’ın genel arama hizmetlerine yönelik güncellemelerle ve Adwords (Google’ın arama sonuçlarında, iş ortağı sitelerde reklam vizyonu elde eden pazarlama aracı) reklamlarıyla teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırarak, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sözlü müdafa aşamasına gelindi.

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü müdafa toplantısının 1 Temmuz’da yapılacağı duyuruldu.

SÖZLÜ SAVUNMASI ALINACAK

Rekabet Kurumu’nun internet sayfasında mevzuyla ilgili olarak meydana getirilen duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

“Google’ın genel arama hizmetlerine yönelik yapmış olduğu güncellemelerle ve Adwords reklamları ile teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturmada sözlü müdafa aşamasına gelindi. Bahse mevzu sözlü müdafa toplantısı, 1 Temmuz 2020 tarihinde saat 10:30’da yapılacak.

Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Meydana getirilen Sözlü Müdafa Toplantıları Hakkında Bildiri” uyarınca, toplantı mevzusu ile ilgili çıkar ilişkilerini ortaya koyan informasyon ve belgeleri içeren dilekçeyle 23 Haziran 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.”

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama