2020-05-26T19:07:35+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 26 Mayıs 2020 418 Görüntüleme

Turkcell Vodafone ve Türk Telekom kesinti ile ilgili izahat yapmış oldu!

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı sebebiyle evde kalan yurttaş sevdikleriyle bayramlaşmak ve hasret gidermek için telefonlarına sarıldı. Yalnız sabah saatlerinden itibaren başlamış olan yoğunluk sebebiyle aboneler birbirlerine ulaşmakta zorlandı.

Türkiye’nin üç büyük mobil operatörü Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un 80 milyonu aşkın abonesinden oldukça sayıda abone görüşmelerin kesildiğine, şebeke sorunları yaşadığına dair toplumsal medyadan serzenişte bulunmuş oldu. Aboneler, mobil interrnet hızının da yavaşladığına dair bildirimde bulunmuş oldu.

Günün ilerleyen saatlerinde ise üç operatör yaşanmış olan sorunlara istinaden açıklama yapmış oldu. Mobil operatörler kendilerinden kaynaklı herhangi bir sorun olmadığını belirtirken karşı operatörlere yönelik aramalarda problem yaşanıyor olabileceğini belirtti.

İlk açıklama Turkcell’den geldi. Açıklamada, “Turkcell’lilerin diğeri Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğeri operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.” ifadeleri kullanıldı

Vodafone ise “Başka operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.” derken, Türk Telekom “Başka operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanmış olan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.” şeklinde yazılı açıklama yayımladı

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama