2020-05-27T15:59:05+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 27 Mayıs 2020 393 Görüntüleme

Bayramda çekmeyen telefonlarla ilgili izahat yapılmış oldu!

Türkiye’de Ramazan Bayramı’nın ilk günü mobil iletişimde yaşanmış olan sorun ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan ilk açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, yaşanmış olan kontakt problemininin gene etmemesi için Informasyon Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafınca lüzumlu adımların atılacağını duyurdu.

Bakan Karaismailoğlu, “Kesintisiz kontakt için kurumlarımız sürekli teyakkuz halinde. Dünyada bu alanda önder ülkeler arasındayız. Bayramın ilk günü yaşanmış olan kısmi kontakt problemlerinin gene etmemesi için, atılması gereksinim duyulan tüm adımlar @BTKKurumsal tarafınca atılmaktadır” dedi.

24 Mayıs Pazar gününe denk gelen Ramazan Bayramı’nın ilk gününde koronavirüs ile savaşım kapsamında alınan önlemler kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle evde kalan vatandaşlar, bayramlaşmak için cep telefonlarına sarılmıştı.

Yalnız yakınları ve sevdikleri ile konuşmak isteyen milyonlarca abone, karşılaştıkları şebeke problemi sebebiyle cep telefonlarıyla görüşme yapamamaktan yakınma etmişti.

3 OPERATÖRDEN 3 AYNI AÇIKLAMA!

Saatlerce devam eden sorun ile ilgili olarak üç operatör Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone da ilk açıklamalarını toplumsal medya hesapları üstünden yapmıştı. Yalnız 3 operatör de “Şebekemizden diğeri operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda bizlerden kaynaklı olmayan kesintiler meydana gelmektedir” diyerek, yaşanmış olan probleminin kendilerinden değil, diğeri operatörlerden kaynaklandığı belirtmişti.

Üç operatör de sorumluluğu üstlenmezken, sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle bayramlaşmak için telefonları haricinde seçeneği kalmayan milyonlarca abone, yaşanmış olan şebeke sorunları sebebiyle mağdur olmuştu.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama