2020-05-26T19:35:59+03:00
Ana Sayfa Eğitim 26 Mayıs 2020 321 Görüntüleme

Ulusal Eğitim Bakanlığından 2020 Öğretmen Ataması Hakkında Izahat!

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 Mart’ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin 22 Haziran’da atandıkları illere gönderileceğini bildirdi.

MEB Personel Genel Müdürlüğünden meydana getirilen duyuruya nazaran, atanan öğretmenlerin kararnameleri, 22 Haziran Pazartesi günü illere gönderilecek.

Göreve 2016’da başlamış olan ve ekibe geçen öğretmenlerden, 31 Aralık itibarıyla öğretmen kadrosunda 1 senelik emek verme süresini tamamlayacak olanlar il içi ve iller arası yer değiştirmelere müracaat edebilecek.

Göreve 2017’de başlamış olan sözleşmeli öğretmenlerden 1. aşama başvurularının son günü itibarıyla ekibe geçmiş olanlar ağustosta yapılacak mazeret atamasına başvurabilecek.

YER DEĞİŞTİRME VE İLK ATAMA TAKVİMLERİ GÜNCELLENDİ

Bakanlık, corona virüs salgını sürecinden dolayı daha ilkin açıklanan yer değişim yapma takvimiyle Haziran 2020 sözleşmeli öğretmen ilk atama takvimi de güncellendi.

Buna nazaran, daha ilkin 8 Eylül’de açıklanacağı duyurulan öğretmen atama neticeleri 1 Eylül’de açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmen ekibi için ön müracaat ve sözlü sınav merkezi tercihleri 1-12 Haziran’da alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran’da duyuru edilecek, sözlü sınavlar, 6-25 Temmuz’da yapılacak. Sözlü sınav neticeleri ise 28 Temmuz’da duyuru edilecek.

Bu kapsamda sonuçlara itirazlar, 4-7 Ağustos’ta alınacak. Bu itirazların neticeleri, 10 Ağustos’ta duyurulacak.

Atama tercihleri, 28-31 Ağustos’ta alınacak, atama neticeleri ise 1 Eylül’de açıklanacak.

Öğretmenler il içi isteğe bağlı yer değiştirmeleri için 20-27 Temmuz’da başvuruda bulunacak, atamalar 28 Temmuz’da yapılacak.

İller arası isteğe bağlı ve mecburi emek verme yükümlülüğüne bağlı yer değişim yapma işlemleri için ise başvurular 6-10 Ağustos’ta alınacak, atamalar 11 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Mazerete bağlı yer değişim yapma işlemleri için 12-17 Ağustos’ta müracaat alınacak, atamalar 24 Ağustos’ta yapılacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Haberci Android Uygulama
    Haberci Android Uygulama