2020-07-13T00:23:40+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 13 Temmuz 2020 436 Görüntüleme

Twitter’a abonelik sistemi mi geliyor?

Toplumsal medya devi Twitter, “Gryphon” isimli ekibin Twitter’ın ödeme yöntemine dayanan bir abonelik sistemi üstünde çalıştığını iddia etti. Geçen zamanlarda “Gryphon” adı verdiği ekip amacıyla iş ilanı açan Twitter, abonelik sistemi üstünde çalışacak yazılımcı aradıklarını açıkladı. Twitter’ın bu hamlesi şirket hisselerinin% 12 yükselmesine ve yatırımcılar amacıyla potansiyel yeni bir gelir deposu olarak görünmesine niçin oldu.

İLANI DAHA SONRA DEĞİŞTİRDİ

Üst seviye bir program mühendisi arayışında olan Twitter, açmış olduğu iş ilanında “Ileride başka takımlar doğrultusundan yeniden kullanılabilecek bir abonelik platformu oluşturuyoruz. Bu Twitter amacıyla bir ilk!” ifadelerine yer verdi. İlan oluşturulduktan kısa bir sonrasında ise bu ifadeler kaldırıldı. Düzenlenmeden evvelce bulunan Gryphon ifadesi de kaldırılanlar içinde yer aldı. 

Bu atılım Twitter’ın ilk abonelik tabanlı girişimi değil. Meşhur şirket 2017 senesinde ödeme meydana getiren müşterilere TweetDeck aracında ilerlemiş analitik ve ikaz araçlarına erişim gerçekleştiren bir abonelik hizmetini sağlıyor idi.  

Twitter’ın, abonelik sistemi ile Feysbuk’un fanatik aboneliği özelliğine benzer şekilde bir sistem getirmeyi organize ettiği düşünülüyor.  

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama