2020-05-28T17:10:49+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 28 Mayıs 2020 665 Görüntüleme

Trumptan Twitter ile alakalı açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, toplumsal medya platformlarına karşı açmış olduğu savaşla ilgili yeni bir açıklamada bulunmuş oldu. Bilhassa Twitter’ın “adaletsiz” davrandığını belirten Trump, “Bugün toplumsal medya ve hakkaniyet için büyük bigün olacak.” dedi.

Ak Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, başta Twitter olmak suretiyle toplumsal medya platformlarıyla ilgili “Hepsini ya baştan düzenleyeceğiz ya da kapatacağız.” sözleriyle tehdit eden Trump’ın gün içinde mühim bir kararname imzalayacağını bildirmişti.

Twitter, Trump’ın paylaşımlarının altına “Gerçeklere Ulaşın” bağlantısı yerleştirmişti

Toplumsal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Posta kanalıyla seçim” mevzusundaki paylaşımlarının altına haber doğrulama uygulaması kapsamında “Gerçeklere Ulaşın” bağlantısı yerleştirmişti.

Platform üstünde yayılabilecek yanlış detayları düzeltmek için haber doğrulama uygulamasını geçtiğimiz aylarda devreye alan Twitter, ABD’de kasım ayında düzenlenecek Başkanlık Seçimleri kapsamında posta kanalıyla oy kullanılmasına karşı paylaşımlarda bulunan Trump’ı hedef almıştı.

Trump, Twitter’ı ABD Başkanlık Seçimlerine müdahil olmakla suçladı

Seçimlerin sahtecilik ve hileye açık olabileceğini yazan ABD Başkanı Trump’ın paylaşımlarının altına “Posta kanalıyla seçim hakkında gerçeklere ulaşın” bağlantısı ekleyen Twitter, takip edenleri “Trump, posta kanalıyla oy kullanmanın hileye niçin olacağına ilişkin aslı astarı olmayan iddialarda bulunuyor” başlıklı bir yazıya yönlendirmişti.

Bunun üstüne iki tweet daha paylaşan Trump, Twitter’ı ABD seçimlerine müdahale etmekle suçlamıştı. Twitter’ın ifade özgürlüğüne harp açtığını belirten Trump, “ABD Başkanı olarak buna izin vermeyeceğim.” diye yazmıştı.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama