2020-05-28T09:14:44+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 28 Mayıs 2020 393 Görüntüleme

World of Warcraft Geri Sayıma Başladı!

9 Haziran’da Saat 19.00’da başlamış olacak gösterim, World of Warcraft Twitch ve YouTube kanallarından izlenebilecek.

Horde’un düşmüş lideri Sylvanas Windrunner, Azeroth ile ölüler diyarı arasındaki perdeyi yırttı ve bunu yaparken yaşamla ölüm arasındaki kozmik dengeyi tehdit eden bir takım vakası da harekete geçirdi. Blizzard Entertainment’ın geçen yıl sonu duyurduğu, devasa oldukca oyunculu rol yapma oyununun son genişleme paketi World of Warcraft: Shadowlands’de Azeroth kahramanları öte dünyanın harikaları ve dehşetleriyle karşı karşıya duracak, Sylvanas’ın yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşecekler.World of Warcraft oyuncuları efsanevi Shadowlands’e adım attıklarında, ölüler diyarını kargaşa içinde buluyorlar. Düzgüsel şartlar altında bedenlerini terk eden ruhlar sürdükleri hayata uygun bir diyara gönderilirken şimdi tüm ruhlar, kendilerini aralarından en şeytani olanların sonsuza dek acı çekmeye mahkum edilmiş olduğu Maw’da buluyor. Oyuncular, döngüyü yine yoluna sokmaya ve Sylvanas’ın planlarının nerelere uzandığını anlamaya çalışırken Shadowlands’in değişik düzlemlerinde yargı devam eden Yeminliler ile bağ kuracak:

Bastion’dan, fani diyardan Shadowlands’e geçen ruhları disiplin ve vazife bilinciyle güvende tutan Kyrian’lar.Ardenwald’dan, tabiatın ruhlarını onların tekrardan doğmasını engelleyenlere karşı sert şekilde korumak için çaba sarfeden Night Fae’ler.Revendreth’ten, bolluk ve işkenceyle dolu gotik bir diyarda kibirli ve mağrurların ruhlarıyla beslenen Venthyr’ler.

Maldraxxus’tan, yeraltında Shadowlands’in ilk müdafa hattını oluşturan hortlak ordusunu yaratan, muharebede güç ve şan arayanları onurlandıran Necrolord’lar.Shadowlands’deki yolculukları süresince oyuncular, Warcraft evreninin aramızdan ayrılmış bazı efsaneleşmiş isimleriyle de karşı karşıya gelecek: Kendisini bir öç sembolüne dönüştürmeye çalışan karanlık güçlere karşı savaşım eden Işıkgetiren Uther ve hayattayken işlediği suçlardan dolayı Revendreth’e hapsolmuş, geçmişinden gelen bir düşmandan intikam alma ardında olan Kael’thas.

World of Warcraft: Shadowlands Özellikleri

World of Warcraft: Shadowlands’de oyuncuları pek oldukca yeni özellik ve etkinlik bekliyor. Bu diyarlar arası diyarlara adım atan oyuncular neler mi yapabilecek?

Ölüler Diyarı’nı Keşfedin: World of Warcraft’ta oyuncular ilk kez Shadowlands’e geçecek ve beş yeni bölge ile diğer dünyanın harikalarını ve dehşetlerini yaşayacak: Bastion’ın parıldayan toprakları, Maldraxxus’un sert cenk alanları, Ardenwald’ın sonsuz alacakaranlığı, Revendreth’in heybetli kaleleri ve dehşet veren Maw.

Yeminli Güçlerine Haiz Olun: Oyunculardan Shadowlands’in yeni bölgelerine hükmeden dört Yeminli’den biriyle bağ kurmaları istenecek ve böylece genişleme paketindeki yolculukları tam bir Yeminli Hikâyesine dönüşecek. Düzey atladıkça tercihlerine gore (her bir Yeminli için sınıfa hususi kabiliyetler de dahil) yeni kabiliyetler kazanacak ve hususi Yeminli üyeleriyle Ruhbağı kuracaklar. Bu bağ yardımıyla o karakterin özelliklerine erişebilecekler.

Lanetliler Kulesi’ne Tırmanın: Maw’ın kalbinde, evrendeki en adi ruhların kilitli tutulduğu lanetli ve dünya dışı bir hapishane olan Lanetliler Kulesi Torghast yer ediniyor. Kahramanlar yine yine oynanabilen bu mekânın sürekli değişen salon ve odalarını keşfetmeye ve Torghast’ın rezil yöneticisi Zindancı’nın minyonlarıyla dövüşmeye çağrılıyorlar. Imtihanı geçebilenler efsanevi hazineleri ele geçirebilecek ve haksız yere hapsolmuş kahraman ruhlara yardım ederek onları azad edebilecek.

Her Bir Düzey Anlamlı: Shadowlands ile beraber gelen yeni düzey sistemiyle artık erişilen her bir düzey, anlamlı bir ilerleyiş hissi yaratacak. Halihazırda en üst seviyeye ulaşmış olan karakterler Shadowlands’e 50. düzey olarak başlamış olacak ve yeni düzey üst sınırı olan 60’a yükselmek için çalışacaklar.

Yeni Bir Ölüler Ordusu Yükseliyor: Bolvar Fordragon (Scourge’ü durdurmak için Lich King’in görevini üstüne alan saygıdeğer eski Paladin), Sylvanas’ın Icecrown’daki saldırısına karşı koymak ve Acherus’un Ölüm Şövalyelerini desteklemek amacıyla Azeroth halkının tamamından kahramanlar diriltti. Shadowlands’le pandarenler ve tüm bağlaşık ırklar artık Ölüm Şövalyesi olabilecek.

Geliştirilmiş Karakter Kişiselleştirme Seçenekleri: World of Warcraft karakterlerini oluştururken ya da var olanları değiştirirken tüm ırklar için pek oldukca yeni görünüm seçeneği oyunculara sunulacak.

World of Warcraft: Shadowlands, oyuncu tercihleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış üç değişik seçenekle Blizzard Shop’ta dijital olarak ön siparişte. Shadowlands’in temel versiyonu (Base Edition) önceki genişleme paketlerine kıyasla daha düşük bir giriş seviyesi sunuyor. Heroic Edition, genişleme paketinin yanı sıra 120. düzey bir karakter takviyesi ve oyunculara, tamamladıklarında Vestments of the Eternal Traveler transmog seti kazanabilecekleri yeni bir vazife yolu elde eden Ensorcelled Everwyrm bineği ile geliyor. Epic Edition ise Heroic Edition’da yer edinen tüm içeriğin yanı sıra Anima Wyrmling yoldaşı, Wraithchill kozmetik tabanca efekti, hususi bir görsel efekte haiz Eternal Traveler’s Hearthstone ve 30 günlük oyun süresi ile geliyor.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama