2020-08-11T18:18:39+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 11 Ağustos 2020 271 Görüntüleme

WhatsApp’ta mesajlar kendiliğinden silinecek!

Dünya genelinde milyonlarca şahıs doğrultusundan sarfedilen WhatsApp yapmış olduğu güncellemeler ile ilerlemeye devam etmekte. Tanınmış mesajlaşma programı WhatsApp, kullananların resmen “nefret etmiş olduğu” özelliği beta sürümünde kontrol etmeye başladı. WhatsApp’a istikbal bu “kendi kendine kaybolan mesajlar” özelliği ile gönderilen mesajlar ileri tarihlerde kendiliğinden her iki yönlerden de silinecek.

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden birisi olan Telegram’da tespit edilen “kendi kendine kaybolan mesajlar” özelliğinden çoğu kullanıcı nefret ediyor. Bu özellik vasıtası ile mesajı gönderen şahıs belirli bir müddet içerisinde mesajın silinmesini programlayabiliyor.

Mesajların silinmesini istemiyorsanız bir ekran görüntüsü alabilir ya da mesajı bir başkasına yönlendirmeniz mümkün. Kendi kendine silinen mesajlar en çok yedi gün sonrasına ayarlanabilecek.

WhatsApp’a istikbal bir büyük özellik daha kontrol adımına sunuldu. Bu özellik vasıtası ile bir bireyi ya da bir grubu “edebiyete kadar sustur” sekmesini eklenecek.

Bu {özellikler} WhatsApp’ın beta versiyonunu kullanan birtakım kullananlara sunuldu. Bu yeniliklerin ne vakit bütün kullananlara dağıtılacağı ise bilinmiyor. 

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama