2020-10-20T10:48:48+03:00
Ana Sayfa Yaşam 20 Ekim 2020 522 Görüntüleme

Dayısından şok sözler: Doğum günü partisi yaptı… Rezil evlat!

İstanbul Arnavutköy’deki ormanda, 25 Aralık 2019’da define bulmak suretiyle dolaşan iki şahıs, yeni kazılmış bir yeri kazınca başına sert bir cisimle vurularak öldürülen Melahat İsbir’te (39) cansız bedenini buldu. Polis bir tekstil fabrikasında çalışan İsbir’te iki evlilik yaptığını ve ilk eşinden olan oğlu Batuhan Ünal (21) eşliğinde Esenler’den yaşadığını saptadı. İsbir’i oğlu Batuhan Ünal’ın öldürdüğü ve bir arkadaşıyla eş güdümlü cesedi taşıyarak Arnavutköy’den ormanlık alana götürdükleri belirlendi. Tutuklanan Ünal ile ilgili ‘tasarlayarak annesini öldürdüğü’ gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis, Furkan Salih Gürlek ile ilgili da ‘cinayete yardım etme’ suçundan 20 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı.

ÖLDÜRMEK İSTEMEMİŞ

Bakırköy 21’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Batuhan Ünal şunları anlattı: “19 Aralık 2019’da öğle saatlerinde eve geldiğimde annemi tanımadığım bir erkek şahısla uygun olmayan vaziyette gördüm. Evden ayrıldım. Birkaç saat sonra eşyalarımı toplamak amacıyla eve döndüm. Bana gelip ne olduğunu sordu. Babamla yaşayacağımı söyledim. ‘Baban gibi ödlek mı olacaksın’ dedi. Kendine hem uygun olmayan temasa girip hatta bu tür konuşmaya hakkı olmadığını söylediğimde ‘Ben 40 yaşında kadınım, ne yapacağımı sana mı soracağım’ dedi. Tokat attı. Annem olduğundan utandığımı söyledim. Babamla alakalı kötü sözler söyleyince sinirlenip ne yaptığımın farkında olmaksızın, ayakkabılıktaki çekici alıp kendine vurdum. Öldürmek suretiyle vurmadım. Herhangi salladım. Gözümü kapatmıştım. Gözümü açtığımda annem kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Hırıltılı bir ses geliyordu. 5 dakika kadar sonra ses kesilince öldüğünü anladım. Annemi battaniyeye sarıp evi temizledim. Ceset birkaç gün bu yolla evde kaldı. Teslim olmayı düşündüm yalnız cezaevine girmekten korktum. 23 Aralık’ta Furkan’ı aradım, ardından buluştuk. Ardından cesedi Furkan’lade gömdük. Yaşadıklarımın göz önüne alınmasını talep ederim.”

‘ANNESİNİ KREDİ ALMAYA ZORLUYORDU’

Melahat İsbir’te ağabeyi Fatih İsbir ise ifadesinde kardeşinin, oğlunu çok sevdiği amacıyla ikinci evliliğini bitirdiğini ve bir başkasıyla teması olmadığını ifade etti. İsbir ifadesinde Ünal’ın borç batağına düştüğünü, annesini kredi almaya zorladığını, bu nedenden dolayı aralarında tartışmalar yaşandığını anlattı. İsbir bunun dışında sanığın olaydan üç gün sonra annesinin cesedinin varolduğu evde arkadaşlarıyla doğum günü partisi yapıp bununla alakalı sosyal medya hesaplarında paylaştığını yalnız daha sonra sildiğini söyleyerek sanıklardan şikâyetçi olduğunu söyledi. Mahkeme, kusurların giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama