2020-10-15T08:30:02+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 15 Ekim 2020 305 Görüntüleme

Amazon, Apple, Facebook ve Google ofis kapasitelerini artırdı

New York Times gazetesinde bulunan haberde, Amazon, Apple, Facebook ve Google gibi dünyanın plus büyük teknoloji şirketlerinin, işçilerini evden çalıştırmaya devam etmesine karşın New York’un metropolitan bölgesindeki büro kapasitelerini Kovid-19 salgını döneminde artırdığı ifade edildi.

California’daki Silikon Vadisi’nden sonra plus büyük merkezlerini New York’ta kuran bu 4 teknoloji şirketinin, Manhattan adasında toplamda 22 bini aşkın çalışanı yer alır iken istihdamlarını süratle artırdıkları bilgisine haberde yer verildi.

New York’ta büro alanlarını artıran 4 şirketin, sosyal uzaklık kuralına ideal olarak toplamda 15 bin yeni işçiyi istihdam edecek altyapıya kavuştuğu belirti edilen haberde, bilhassa sosyal paylaşım sitesi Facebook’un adadaki sahip olunan mahalli iş gücünü nerdeyse üçe katlayacak kadar yeni büro kısmı kiraladığı belirtildi.

Haberde, on sene evvelce New York’ta ilk ofisini açan Apple’ın da yeni bürolar kiraladığı, Amazon’un 5 caddedeki tarihi sayısal değeri olan bir binada ek bir büro kısmı amacıyla 1 milyar dolar seviyesinde bir harcama yaptığı bildirildi.

Geleceğe dair umutların kaybolmadığı tarafında yorumlandı

Kovid-19 salgını ardından Manhattan’daki ofislere dönüş seviyesi yüzde 12 oranında kalırken, 4 büyük teknoloji şirketinin kapasitelerini büyük ölçüde artırması ve New York amacıyla binlerce yeni istihdam sağlaması, şehrin geleceğine dair umutların kaybolmadığı tarafında yorumlandı.

Salesforce, LinkedIn, Spotify ve ZocDoc ve Microsoft gibi şirketlerin den şehirdeki büro varlıklarını az da olsa artırması, New York’un, ABD’nin doğu yakasındaki teknoloji merkezi durumuna dönüşmesinde rol oynuyor.

Diğer yandan, son zamanlarda New York’un Brooklyn ve Queens yerlerinde Kovid-19 vakalarında görülen artış ve ikinci dalga belirtisinin, insanlarda New York kent bölgesinde yeni kısıtlamalarla karşılaşabileceği korkusunu tetiklediği ifade edildi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama