2021-06-08T11:04:02+03:00
Ana Sayfa Dünya 8 Haziran 2021 205 Görüntüleme

Sır gibi sakladığı kızı ortaya çıktı

Özel yaşamı ve ailesiyle alakalı kamuoyuna oldukça az detay yansıtmasıyla tanınan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’ter ufak kızı Katerina Tikhonova seneler sonra görüntülendi.

Washington Postbode’ta bulunan habere göre, 34 yaşındaki Tikhonova Rusya’nın önde gelen iş konferansına katıldı.

Moskova Devlet Üniversitesi Spesifik Sistemlerin Matematiksel Inceleme Enstitüsü müdür muavini olan Tikhonova konferanstaki konuşmacılardan birisiydi.

34 yaşındaki bayan Rusya’nın İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen senelik iş konferansına rakip olan St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda video bağlantısı vasıtasıyla uluslararası yatırım anlaşmazlıklarının dava edilmesiyle alakalı bir oturumda söyledi.

Cuma günü yapılan panelde yaptığı altı dakikalık bir konuşmada Tikhonova, misyonunun spesifik bilimsel ilerlemeler amacıyla iş programları bulmak olduğunu dile getiren başka projesi Innopraktika Fonu’na atıfta bulunarak ‘çığır açan teknolojiler’ olarak adlandırdığı şeye yatırımın artırılmasını gerektiğinin altını çizdi.

Tikhonova kapanış konuşmasını yapar iken, St. Petersburg Devlet Üniversitesi dekanı ve panelin moderatörü Nikolay Kropachev bir şaka yaptı, yalnız adalet bakanı doğrultusundan ustaca bir hamleyle susturuldu.

Putin, ailesi söz hususu olduğunda epey zamandır yoğun bir saklılığı tercih ediyor. Rus önder, iki kızı olduğunu söylemek dışında hiçbir vakit çocuklarını kamuoyuna açıklamadı.

Yalnız Tikhonova resmi çevreler dışında, Başkan Vladimir Putin’ter kızı olarak geniş çapta kabul görüyor.

2015 senesinde Tikhonova’nın kızı bulunduğu yönündeki raporunun doğruluğu sorulmuş, Rus önder kızlarının ‘iş veya siyasetle ilgilenmediğini’ söylemekle yetinmişti.

Putin enderen den olsa kızlarından bahsediyor. Rus önder geçen sene ülkenin ilk koronavirüs aşısı Sputnik V’ter onayını duyururken, kızlarından birinin aşıyı olduğunu bildirmişti.

Yalnız Putin bu açıklamayı yapar iken kızının ismini söylememiş ve bu konudaki gizemi sürdürmüştü.

Putin, emniyet endişelerini öne sürerek geçen senelerde kızlarının kimliğiyle alakalı sorulardan kaçınmıştı.

Rus liderin iki kızı da Putin’ter Rus saklı servisi KGB casusu bulunduğu 1980’lerde dünyaya geldi.

Etiketler:
Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama