2020-06-07T18:17:03+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 7 Haziran 2020 466 Görüntüleme

Samsung Galaxy A51 2020 Yılında En Çok Satan Telefon Oldu!

Strategy Analytics tarafından gösterilen rapora nazaran, 2020 yılının ilk çeyreğinde dünyada en çok satan Android telefon Galaxy A51 olurken Galaxy S20+ sıralama ortamında premium segmentte tespit edilen tek akıllı telefon oldu.

Samsung’dan yapılan açıklamaya nazaran, koronavirüs salgını her sektörü etkilediği benzer şekilde akıllı telefon pazarını da etkiliyor. Strategy Analytics tarafından gösterilen son rapora nazaran salgın koşullarına rağmen akıllı telefon sevkiyatları dünya genelinde 275 milyon adete ulaştı.

Toplam sevkiyatlar içerisinde Android telefonların pazar payının ise yüzde 86 bulunduğunun kaydedildiği aynı rapora nazaran, Android akıllı telefon sevkiyatlarında Samsung Galaxy A51 tek başına toplam 6,8 milyon adet satış rakamı ile dünyada ilk sırada yer aldı. Bunun haricinde gösterilen dünya sıralaması listelenmesinde Samsung Galaxy A10s ve Galaxy A20s cihazları da ilk 6 içerisinde yer alırken Galaxy S20+ aynı listede premium segmentte tespit edilen tek akıllı telefon oldu.

PERFORMANS VE KAMERA YETENEĞİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

Açıklamada yer verilen bilgilere nazaran, raporda 2020 yılının ilk çeyreğinde dünya çapında Android akıllı telefonlar içerisinde en çok satan ürün Samsung Galaxy A51 olarak görülüyor. Orta segmentte amiral gemisi performansı sunan akıllı telefon modeli Galaxy A51, rakiplerini geride bırakmış bulunuyor. Performans ve kamera kabiliyetleriyle ön plana çıkan Galaxy A51, akıllı telefon pazarında en çok satış standardına erişerek tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ürün oldu.

TÜKETİCİLERİN BÜYÜK BEĞENİSİNİ KAZANIYOR

Açıklamaya nazaran, Dünya genelinde en çok tercih edilen ürünlerin öne çıkmış bulunduğu rapora nazaran, en çok satan Galaxy A51’in yanı sıra dünya sıralaması listelenmesinde premium segmentte tespit edilen tek akıllı telefon olma başarısını gösteren ürün ise Samsung Galaxy S20+ oldu. Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu gösterdiği performans ile tüketicilerin beğenisini toplamış durumda.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama