2020-09-05T17:41:28+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 5 Eylül 2020 622 Görüntüleme

Roketsan, TEKNOFEST roket yarışlarında başarılı olan öğrencilere staj ve iş imkanı sunacak

İkinci, Roketsan olarak Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfınca (T3 Vakfı) yapılan TEKNOFEST füze yarışlarına sponsor olmaktan sevinç duyduklarını söyledi.

AA’nın aktardığı habere bakılırsa, Füze yarışlarına katılan üniversite ve lise öğrencilerinin, Türkiye’nin gelecekteki uzay, roket ve füze programlarına katkı gerçekletireceğini bildiren İkinci, şunları kayıt etti:

İkinci, füze yarışlarına Türkiye’nin detaylı bölgelerinden katılan lise ve üniversite öğrencilerinin, fazlaca detaylı aşamaları geçerek finallere kaldıklarını altını çizdi.

Öğrencilerin bu motivasyonunun, Türkiye’nin geleceği amacıyla fazlaca büyük umut vadettiğini açıklayan İkinci, “Bu arkadaşlarımıza tavsiyemiz, yarışmalarda kazandıkları tecrübeleri istikrar sağlayarak, bu alanla alakalı incelemelerini ve teknik bilgilerini artırmaları. Bu hususta lüzum Roketsan lüzum TÜBİTAK SAGE’deki mühendisler, bu yetişen genç arkadaşlarımıza fazlaca büyük cesaret ve data transferi yapıyorlar. Burada yapılacak olan çalışmaların neticesinde da ileride inşallah insan deposu yönünden fazlaca büyük bir yetişmiş elemanımız olacak.” şeklinde konuştu.

Yarışmalara katılan öğrencilere yalnızca yetişim olanağı sağlamadıklarını söyleyen İkinci, etkin ve istikbal vadeden öğrencileri Roketsan’da istihdam ettiklerini söyledi.

Füze yarışlarının, bu anlamda öğrenciler amacıyla mühim bulunduğunu altını çizen İkinci, “Bunun yanı sıra hem TÜBİTAK SAGE hatta Roketsan detaylı yetişim uygulamaları kapsamında arkadaşlarımızı kabul ediyor. Bu alandaki data ve birikimlerini, gerçek sistemler üstünde daha da artırmalarını hedefliyoruz. Bu aşamadan ileri aslolan mühim olan kendi motivasyonlarını, isteklerini, hayallerini kaybetmemeleri ve bu hususta yollarına devam etmeleri gerekiyor. Türkiye’nin ulusal teknoloji hamlesi ve uzay teknolojileri kapsamında, gençlerimizin fazlaca büyük bir gelişmenin müsebbibi olabilecek bir noktaya gelmeleri bizlerin talebi. Hem parasal hatta data desteği olarak arkadaşlarımızı desteklemeye çalışıyoruz.” dedi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama