2020-10-08T22:45:40+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 8 Ekim 2020 381 Görüntüleme

Microsoft’tan önemli adım… Bilgisayarınızı neden kullandığınızı soracak

Microsoft, Windows 10 ile yeni bir kurulum ekranını test ediyor. Böylece bilgisayarı niçin kullanacağınızı seçip bilgisayarınızı ona göre özelleştirebileceksiniz. Windows 10, bu alternatifi size ilk aşamada sunacak. Yeni alınan ya da format atılan bilgisayarların ilk açılışında önünüze istikbal ekran size bu soruyu soracak. Ev, eğitim, oyun, iş gibi katagorilerin arasından kendi kullanım amacınıza ideal alternatifi seçmenizle eş güdümlü Windows kurulumu size göre özelleştirecek.

Kurulum tamamlandıktan sonra hier kullanıcı amacıyla değişik ekranlar olmayacak yalnız kullanım adımında size basitlikler sağlayacak. Şu an test adımında olmasından sınırlı sayıda kullanıcının deneyimlediği bu ekran, yakında bütün kullananlara sunulacak.

Örnek olarak kurulum adımında okul sekmesini seçerseniz sizin amacıyla not tutma, düzenleme gibi {özellikleri} ön plana çıkaracak. Bu özelleştirme eşliğinde kullanıcılar Windows 10’u tamamıyla kendi ilgi alanlarına ve kullanım amaçlarına göre kullanabilecek. Bu yolla bilgisayar tüketimi daha {verimli} olabilecek. Özelleştirme daha şuandan kullanıcıların dikkatini toplamayı başardı.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama