2021-01-13T23:29:54+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 13 Ocak 2021 551 Görüntüleme

iPhone 13 geliyor, şarj girişi kaldırılıyor

Apple, iPhone 12 serisi telefonlarıyla eş güdümlü ilk defa şarj adaptörünü ve kulaklığı telefonların kutu içeriğinden kaldırarak dikkatleri üstüne çekmişti. Bu kararı kullanıcılarca sorgulanırken, Xiaomi’nin den Mi 11 serisi telefonlarında şarj adaptörünü kutudan çıkarması bu durumun bir akıma dönüştüğünü işaret ediyor.

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Voor ve iPhone 12 Voor Max’ter sonrasında bu sene Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 13 serisi ise yeni özelliklerle ilgi çekecek. Şimdilik yeni telefonlarla alakalı netwerk bilgi bulunmasa da, Apple’a yakın kaynakların iddiasına göre bu telefonlar mühim yenilikleri yanında getirecek.

Geride bıraktığımız sene bulunduğu gibi Apple bu sene da seriyi 4 {telefonda} devam ettirecek: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Voor ve iPhone 13 Voor Max.

ŞARJ GİRİŞİ ARTIK YOK

iPhone 13 serisinin plusteken ilgi çeken özelliği şarj girişinin bulunmaması. Şarj adaptörünü yeni telefonlarının kutusundan kaldıran şirket, bu adaptörlere gereksinim duyulmaması amacıyla şarj girişini den kaldıracak ve yeni kuşak iPhone modelleri kablosuz şarj olacak.

iPhone 8 serisinden itibaren kablosuz şarj desteği veren Apple, böylelikle kablo karmaşasından tamamıyla kurtulmayı amaçlıyor.

120 Hz ekran yenileme süratiyle gelmesi beklenilen yeni iPhone modelleri, ekranlarında LTPO panel teknolojisini kullanacak. Bu teknoloji vasıtası ile ekranın aktif olarak kullanılmadığı hallerde ekran yenileme sürati 1 Hz’e kadar düşürülecek.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama