2020-09-01T08:38:25+03:00
Ana Sayfa Dünya 1 Eylül 2020 292 Görüntüleme

George Floyd’un katili polisten mide bulandıran savunma!

George Floyd’u gözaltına alırken boynuna dizini basarak ölümüne sebep olmakla suçlanan eski polis memuru Derek Chauvin’in ikinci duruşmasında müdafa avukatı Eric J. Nelson pişkinlikte sınır tanımadı . Chauvin’in müdafa avukatı, mahkemede George Floyd’un ölümünün aşırı doz uyuşturucudan kaynaklandığını ortaya koydu

DHA’da bulunan habere nazaran müdafa avukatı Eric J. Nelson, Floyd üstünde yürütülen ve bedeninde fentanil ve metamfetamin belirlenen otopsiye de değindi ve “Floyd evde bu yolla bulunsa kolaylıkla aşırı doz uyuşturucudan öldü denilirdi” şeklinde konuştu.

Müdafa avukatı Eric J. Nelson, savcıların lüzumlu ispat sunmadıklarını söylerken Derek Chauvin ise mahkemede suçlamaları kabul etmeyerek suçsuz bulunduğunu savundu.

Avukat Nelson, Chauvin’in Minneapolis Polis Departmanı’ndan (MPD) verdiği “Azami Engelleme Yöntemi” eğitimi aldığını ve bu yöntemi Floyd üstünde kullandığını söyledi. Nelson, Floyd’un kendine ya da onu gözaltına alabilmek amacıyla savaşım eden memurlara, zarar verme endişesinden kaynaklı Chauvin’in bu yöntemi kullandığını ifade etti.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama