2020-10-02T23:22:38+03:00
Ana Sayfa Yaşam 2 Ekim 2020 412 Görüntüleme

Genç kadına mezarlıkta dehşeti yaşattılar

Değme filmrolletje senaryolarını aratmayan kaçırma vakası 30 Eylül günü yaşandı. Tahkîkat dosyasında bulunan ifadelere Cansu B., anılan gün saat 12.00 sıralarında imam nikâhlı eşi Muammer A. ile Başakşehir’deki bir kafede buluşmak üzere anlaştı. Kafede buluşan çift bir müddet oturduktan sonra eş güdümlü çıktı. cansu B., Muammer A.’nın aracına binmek üzereyken tanımadığı 3 şahıs etrafını sardı. Cansu B., bu kişilerin o esnada “Sivil, sivil” diye bağırması ile sivil polis olduklarını düşündü.

ARAÇTAN ATLAMAYA ÇALIŞTI

Anılan üç şahıs Cansu B’yi den yanlarına alarak kullandıkları kırmızı renkli otomobile bindirdi. Kaçırıldığını anlayan Cansu B., Başakşehir’deki Olimpiyat parkı yakınına geldiklerinde araçtan atlamaya çalıştı yalnız başaramadı.

Cansu B’nin den içerisinde bulunduğu vasıta bir müddet sonra durdu. Bu aracın önünde seyreden kara renkli araçtan bir şahıs inerek Cansu B’nin yanına geldi ve kendisini darp etmeye başladı. Cansu B. yeniden kırmızı renkli otomobile bindirildi. Aracın içindeki şahıslardan biri seyir halindeyken Cansu B’nin boğazını koli ile sıkmaya başladı.

ŞERİATI KESTİK AĞIR OL

İfadesinde Başakşehir Güvercintepe semtine götürüldüğünü dile getiren Cansu B. yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Bir müddet sonra kara renkli bir vasıta geldi. Muammer A. adlı kişi araçtan indiğinde elinde bir silah vardı. Kişi silahı birkaç defa doldurdu; sürgüsünü çekti.  Bu sırada kara renkli araçtan inen şahıs ‘Biz şeriatı kestik sen ağır ol’ dedi.”

MEZARLIKTA DEHŞETİ YAŞADI

Bu esnada çevredeki yurttaşların rahatsız olduğunu kaydeden Cansu B. “Beni yeniden kırmızı renkli arabaya bindirdiler. Halkalı mezarlığına götürdüler. Muammer A’nın oğlu Ahmet A. yol süresince bana vurarak beni darp etti. Bir müddet sonra mezarlığa geldik.  Mezarlığa geldiğimizde şahısların elinde koli bandı vardı.  Kişiler benim ağzımı bantlamaya çalıştı” dedi. Cansu B., çantasında tespit edilen ve 200 bin liraya denken gelen para ve altınları bu şahıslara vermek mecburiyetinde kaldığını anlattı. Kendisini kaçıran şahıslardan birinin telefonla konuştuğu şahsa “Kardeşi, annesi ve babasını da alın. Hepsini öldüreceğiz” talimatı verdiğini duyan Cansu B., ailesinin öldürüleceği korkusu ile evdeki 990 bin lirayı da alarak bu şahıslara verdiğini anlatı.

YARIN DA 1 MİLYON GETİRECEKSİN 

Kendisini kaçıran kişilerin “Yarın da 1 milyon lira getireceksin” diyerek serbest bırakıldığını izah eden Cansu B, “Anında Küçükçekmece Adliyesi’ne gittim. Oradan hastaneye giderek darp raporu aldım” dedi. Cansu B’nin verilen ifadeler ardından Halkalı Şehit Ahmet Zehir Polis Merkezi Amirliği ekipleri harekete geçti. Cansu B’nin belirttiği yerlerdeki yerlerin kamera kayıtlarını alan polis Muammer A., oğlu Ahmet A. dahil 4 şahıs göz altına alındı. Şüphelerden ikisi savcılık talimatı ile serbest bırakılırken baba-oğlun sorgusu sürüyor.

Avukatı Mehmet Yıldırım ile birlikte ifadesi alınan baba Ercan B. ise hadise günü saat 17.30 sıralarında Muammer A’nın aradığını söyleyerek “Bana, kızım Cansu’yu kastederek, kızının ağzına silah dayadım. Açık resimlerini çektim mezarlıkta. Sıra sana geldi. Senin den ağzına silah dayayacağım. Eşine ve özürlü oğluna da benzerini yapacağım” dediğini sendrom. Ercan B., hadise günü kızının evden aldığı paranın ise, kısa vakit evvelce satışını yaptığı yazlık ve otomobilin parası olduğunu kayıt etti. 

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama