2020-12-18T15:57:27+03:00
Ana Sayfa Spor 18 Aralık 2020 539 Görüntüleme

F.Bahçe’yi yakan Altay kararı

Fenerbahçe’den Kadıköy’den üst üste alınan üç mağlubiyetin yaraları hala sarılmamışken kupadaki Karacabey Belediye mücadelesi den kimseyi tatmin etmedi.

Tur atlanmasına rağmen rakibin kendi kalesine gol atmasıyla 1-0 kazanabilen sarı-lacivertlilerde Altay Bayındır kararı anlaşılamadı. Sezon başından beri plusteken çok oynayan isim olan kaleci Altay, Misli.com 2. Liggen ekibi Karacabey karşısında dinlendirilmedi, Oytun’a talih verilmedi. Erol Bulut’un çok tartışılan bu kararının faturası da ağır çıktı.

TÜM MAÇLARDA 11’DEYDİ

Kadıköy’den 175 bin euro kadro kıymetli Karacabey’e karşı Oytun’a güvenilmemesi sorgulanmaya başlandı. 28. dakikada Altay’ın bir anlık hata ile kırmızı kartla oyun dışı kalması teknik heyetin teer den hesaplayamadığı değişik bir senaryoyu iddia etti. Hem maçın 60 dakikalık alanı hatta ligin plusteken kritik virajlarından Gaziantep deplasmanı Oytun Özdoğan’a kaldı. Karacabey maçında sürpriz endişesi yaşam sürdürmek istemeyen Bulut ve ekibi, plusteken kritik dönemde Süper Ligi tehlikeye atmış oldu.

OYTUN’A GÜVEN TAM

Sarı-lacivertlilerde Gaziantep mücadelesi evveli Oytun Özdoğan’a her bireyin güveni tam. Altay Bayındır’lade çok yakın dost olan ve esasen aynı yaşta tespit edilen Oytun’un sorun çekmeyeceği bildirildi. Kaleci antrenörü Michael Kraft’ın da beğendiği ve tam not verilen genç eldiven, Fenerbahçe’den ilk liggen maçının heyecanını yaşayacak. Karacabey maçında da 60 dakika başarı ile kalesini koruyan ve 2 kritik kurtarış yapan 22 yaşındaki Oytun tebrikleri topladı.

HARUN TEKİN MASKELİ

Gaziantep deplasmanı evveli Fenerbahçe’den kaleci Oytun ve Harun’a gözler çevrildi. Karagümrük’le oynanan hazırlık maçında elmacık kemiği kırılan ve etkin operasyon ardından maske takan Harun Tekin, şimdilik maç kadrolarına yazılmadı. Maskeyle idmanlar yapan ve şimdilik fiziksel kapasitesine ulaşamayan deneyimli eldiven Gaziantep’te rizikoya edilmeyecek. Erol Bulut’un tercihinin Oytun olması bekleniyor.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama