2020-12-18T15:57:21+03:00
Ana Sayfa Spor 18 Aralık 2020 224 Görüntüleme

‘Futbolda istediğimiz heyecanı Türkiye Kupası’nda gördük’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Idare ve İcra Kurulu Delegesi Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımı’nın hedefinin 2022 Dünya Kupası’na katılmak olduğunu ifade etti.

Hamit Altıntop, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan {Ziraat} Türkiye Kupası son 16 turu kura çekimi ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Altıntop, Türkiye’nin 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile bulunduğu G Grubu’yla alakalı olarak şöyle dedi:

Hamit Altıntop, “Türk takımlarının tamamı Avrupa kupalarından elendi. Bu hali nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu, “Burada esasen sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Geride bıraktığımız yıllar maalesef Şampiyonlar Ligi’nde olsun Avrupa Ligi’nde olsun iyi neticeler alamadık. Burada çok istesek den ancak gerçekçi olmak lazım olur, çok büyük den umudumuz yoktu. Burada öyle bir devreye geldik ki burada ciddi şekilde hasarları belirleme edip, bu hasarları nasıl giderebiliriz… Bu yalnızca lafla değil, burada ciddi şekilde profesyonellere değer vermek, onları kadroya katmak, bilime ehemmiyet vermek, geliştirme inceleme konusu ile ilgili ciddi şekilde mesai gerçekleştirmek gerekiyor. Burada iyi misaller var, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda var… Biz onlar gibi olmak istemiyoruz ancak onlardan öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.” şeklinde yanıtladı.

Altıntop, Süper Liggen’deki doruk yarışıyla alakalı olarak ise, “Neticelere baktığımızda takımların srandardı birbirine yakın. Herkes eşit bir ortamda oynuyor. Seyircisiz maçlar, bazıları amacıyla üzücü, bazıları amacıyla üstünlük, büyük camialar amacıyla bir dezavantaj. İçeride oynadıkları maçlarda taraftarlarının olmaması. Burada kendi eksiklerini, kendi artılarını daha iyi tartabilecekleri bir bölge olduğunu düşünüyorum. Genel anlamda ligin gidişatını, takımların performansını, bireysel Türk arkadaşların performansı da {gayet} iyi.” değerlendirmesinde bulundu.

Hamit Altıntop, {Ziraat} Türkiye Kupası’nda genç futbolcuların oynamasının da üstünde durarak, “Son turda genç isimler meydana çıktı, umarım onlar daha çok talih bulur. Federasyon yönünden mühim olan, genç futbolculara fırsat verdikçe, onları doğru bilgi ile donattığımızda ve desteklediğimizde en uygun şekilde performans göstereceklerini, bizi daha üst düzeye çekeceklerini biliyoruz.” diyerek konuşmasını belirtti.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama