2021-05-03T08:52:05+03:00
Ana Sayfa Spor 3 Mayıs 2021 219 Görüntüleme

Beşiktaş’ta 7-0’ın şifreleri

Önder Beşiktaş’ın Atakaş Hatayspor karşısında elde ettiği 7-0’lık galibiyette Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın büyük payı bulunmantadır. Yalçın yarışma evvel uyguladığı stratejiyle oyuncuların motivasyonunu resmen zirveye çıkardı.

Atakaş Hatayspor Idaresi maçın cumartesiden piyasa gününe kaydırılmasını kabul etmezken, siyah-beyazlı hocanın bu hali ciddi bir motivasyon kozu olarak kullandığı tespit edildi. Sergen Yalçın’ın oyuncularıyla gerçekleştirdiği toplantılarda şartlar ne olursa olsun şampiyonluk yolundaki kritik müsabakayı kazanacaklarını bahsettiği aktarıldı.

Tecrübeli teknik adamın maçtan anında evvelce soyunma odasında yaptığı kısa konuşmada ise “Çıkın ve bu işi bitirin” ifadelerini kullandığı haber edinildi. Karşılaşmaya müthiş bir başlangıç yapan Beşiktaş yalnızca 14 dakika içerisinde 3 gol bulurken, devreyi den 5-0 önde kapattı.

Kara-beyazlı teknik patron maçtan sonra futbolcularıyla soyunma odasında bir kez daha bir araya gelir iken, müthiş galibiyet ve performans amacıyla teşekkür etti. Şampiyonluğa bir ismim daha yaklaştıklarına vurgu yapan Sergen Yalçın’ın, “Bu işin yüzde 70’ini bitirdik yalnız muhakkak rehavete kapılmayın. Şimdilik bişi kazanmış değiliz. Arta Kalan 3 maçta gereken puanları toplayıp emeklerimizin karşılığını almalıyız” ifadelerini kullandığı vurgulandı.

(Milliyet)

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama