2020-10-26T00:08:50+03:00
Ana Sayfa Dünya 26 Ekim 2020 524 Görüntüleme

Ermenistan’ın Dışişleri Bakanı’na CNN ‘de soğuk duş

Ermenistan’ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN’e söyledi. Gazeteci Christiane Amanpour’un sorularını yanıtlayan Mnatsakanyan, zor anlar yaşadı. 

Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan’ın Dışişleri Bakanı, görüşme esnasında vatanının saldırganlığını haklı çıkarmak amacıyla çabaladı. Yalnız gazeteci Christiane Amanpour, Mnatsakanyan’a işgalci güçlerin Azerbaycan topraklarından hemen çekilmesi davetinde tespit edilen 4 BM Emniyet Konseyi kararını defalarca hatırlattı. 

Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olarak işgal altındaki Azerbaycan, Dağlık Karabağ ve komşu topraklardan Ermeni kuvvetlerinin hemen geri çekilmesini ve Azerbaycan halkının evlerine dönme hakkını tanıyan BM Genel Kurulu’nun 2008 tarihli kararını hatırlattı.

Mnatsakanyan, sunucunun bu sözleri karşısında söyleyecek bişi bulamadı.

“SİZİN POLİTİKANIZ BU MUDUR?”

Karabağ’ın bağımsız bir bölge olduğunu iddia eden Mnatsakanyan, Ermenistan’ın bunu savunduğu söyledi. Gazeteci Amanpour, Mnatsakanyan’a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın milliyetçi ve “Karabağ Ermenistan’dır” gibi kışkırtıcı açıklamalarını sorarak, ‘Sayın Dışişleri Bakanı sizin politikanız bu mudur?’ dedi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama