2020-07-16T08:55:31+03:00
Ana Sayfa Dünya 16 Temmuz 2020 485 Görüntüleme

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun ikinci Kovid-19 testi de pozitif çıktı!

CNN Brezilya’ya Brezilya Devlet Başkanı Jair konuşan Bolsonaro, karantinada kalmaktan sıkılmış olduğu amacıyla salı sabahı yaptırdığı yeni Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti.

AA’nın aktardığı habere gore, Brezilya’da başlangıcından bu yana salgını küçümseyen tavırlarıyla tanınan Bolsonaro, 7 Temmuz’da kendisinde Kovid-19 belirleme edilmesinin sonrasında devlet başkanlığı konutu Alvorada Sarayı’nda karantinada bulunmantadır ve çalışmalarını buradan yürütüyor.

SITMA İLACI SAYESİNDE HEMEN İYİLEŞMEYE BAŞLADIĞINI BELİRTMİŞTİ

Bolsonaro, dün yapmış olduğu bildirimde, kendisini iyi hissettiğini, karantinada kalmaktan oldukca sıkıldığını ve yeni bir Kovid-19 testi yaptıracağını bildirmişti.

Geride bıraktığımız hafta Kovid-19 testi pozitif çıkan Bolsonaro, hafifçe semptomları amacıyla kullandığı sıtma ilacı hidroksiklorokin vasıtası ile anında iyileşmeye başladığını açıklamıştı.

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, daha evvelce Kovid-19’u küçümsemesi ve salgına karşı lüzumlu önlemleri almaması sebebiyle reaksiyon çekmişti.

Bolsonaro, başlangıçta Kovid-19’u “ufak bir grip” olarak nitelemiş ve ekonomik tedirginliklerle ülkede salgına karşı tedbir alan eyalet valilerini eleştirmişti.

Dünyada, ABD’nin sonrasında salgından en fazlaca büyülenen ülke olarak en önemli Brezilya’da 74 bin 133 bireyin hayatına mal olan virüs, bugüne dek 1 milyon 926 bin 824 kişide görüldü.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama