2020-07-16T08:55:38+03:00
Ana Sayfa Dünya 16 Temmuz 2020 333 Görüntüleme

Trump, organize suç örgütü MS-13 mensubunun idamını istediklerini açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Oval Büro’te almış olduğu danışma brifingi ardından Hakkaniyet Bakanı William Barr ile kameraların karşısına geçerek MS-13’e oluşturulan operasyon ile ilgili data verdi.

AA’nın aktardığı habere nazaran, söz hususu kabahat örgütüne yönelik geniş çaplı bir operasyon yürüttüklerini açıklayan Trump, New York ve Nevada’da aralarında teşkilat liderlerinin de varolduğu 21 teşkilat mensubunun yakalandığı verisini paylaştı.

Trump, ile ilgili 2’si genç kız 7 bireyi öldürmek suçlaması tespit edilen bir MS-13 üyesinin New York’ta tutuklandığını bildirerek, “Hakkaniyet Bakanlığı, bu bireyin idamla yargılanması amacıyla çalışacak.” dedi.

“ADALET ÖNÜNE ÇIKARILANA KADAR YÖNETİMİM RAHAT UYUMAYACAK”

ABD’nin Meksika sınırında güvenliğin sağlanmasının da bu örgütün alan bulamaması yönünden mühim olduğuna ilgi çeken Trump, şu şekilde devam etti:

Kısa adıyla “MS-13” olarak anılan kabahat teşkilatı, 1980’li senelerde ABD’nin Los Angeles şehrinde El Salvadorlu göçmenler doğrultusundan kurulmuştu.

Seneler içerisinde ABD sınırlarını aşarak Kanada, Meksika ve Cenup ABD ülkelerine sunulan teşkilat, gelirlerini uyuşturucu ticareti ile baskı ve sertlik yolu ile toplamış olduğu haraçlardan sağlıyor.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama