2021-07-28T07:47:28+03:00
Ana Sayfa Dünya 28 Temmuz 2021 221 Görüntüleme

Biden’dan dikkat çeken Putin yorumu

Biden, Washington’daki Yerel İstihbarat Direktörlüğü’ne yaptığı ziyarette başta Rusya ve Çin ile temaslar olmak suretiyle ABD’nin emniyet politikalarına dair bir açıklama yaptı.

Biden, “Putin ile görüştüğümde, hakiki bir sıkıntısı olduğunu fark ettim. Nükleer silahı ve petrol gelirlerinden diğer hiçbir şeyi olmayan bir ekonominin üstünde oturuyor. Diğer hiçbir şeyleri yok… Başının aslında dertte olduğunu biliyor ve bence bu, onu çok daha tehlikeli yapıyor” dedi.

Biden, başkan seçildiğinden bu yana selefi Donald Trump’ın aksine Rusya ile ilişkilerde daha sert bir tutum izleyeceğinin sinyallerini sağlıyor. Biden ile Putin, 16 Haziran’da Cenevre’den düzenlenen bir zirvede biraraya geldi.

Biden, Washington’daki konuşmasında siber emniyet konusu ile ilgili da geniş değerlendirmeler yaptı. Biden, ABD’ye yönelik büyük ve kapsamlı bir siber saldırının “gerçek bir savaşa dönüşebileceği” uyarısı yaptı.

ABD Başkanı, “Şayet büyük bir güçle savaşa girersek, gerçek silahların kullanıldığı bir savaşı kastje ediyorum, bunun çok büyük neticeler doğuran bir siber hücum neticesi olma ihtimalinin hiç olmadığı kadar yüksek olduğuna inanıyorum” dedi.

Biden idaresi, ABD’den başta enerji olmak suretiyle birtakım kritik altyapı şirketlerine yönelik saldırıların sonrasında siber güvenliği öncelikli konular arasına aldı.

Biden ile Putin arasındaki zirvenin sonrasında iki doğrultu arasında ABD’yi amaç alan siber saldırılarla alakalı derli toplu temasların yapıldığı duyuruldu.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol işaret ediyor

Etiketler:
Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama