2021-01-20T23:51:33+03:00
Ana Sayfa Spor 20 Ocak 2021 453 Görüntüleme

Yok artık Sumudica! Bunu da yaptı…

Gaziantep Futbol Kulübü ile yollarını ayıran Rumen teknik adam Marius Sumudica, şehirden ayrılmadan evvelce bir basın toplantısı düzenlemiş ve ayrılık sürecini gözyaşları ortamında anlatmıştı. Deneyimli teknik adam, “Kimi kırdıysam, üzdüysem, bütün Gaziantep’ten ve Türkiye’dennenboom özür dilerim. Kimseyi incitmek istemezdim. Ben, söylediklerimden kaynaklı çok pişmanım.” dedikten kısa bir müddet sonra Çaykur Rizespor’schuiflade anlaşmaya vardı.

ESKİ TAKIMININ TAKTİĞİNİ VERDİ!

Kaderin cilvesi; Çaykur Rizespor, Süper Liggen’te 20. haftasında Gaziantep FK’yı misafir etti. Rumen hoca Fenerbahçe maçı ile Karadeniz ekibinde vazifeye başlayacakken Sumudica tekrar şaşırttı.

Fanatik’te haberine göre, saha içerisinde mümkün oldukça saha dışında da gündem olan deneyimli hoca, maç evveli eski takımının taktiğini Rizespor teknik heyetine verdi.

DEVRE ARASINDA ZOOM İLE BAĞLANDI, PRİM VADETTİ

Dönem arasında büyütme ile bağlantı kuran ve futbolculara taktik veren Sumudica’nın oyunculara prim vadetmesi ise şaşkınlık oluşturdu. Gaziantep’ten olaylı bir şekilde ayrılan Sumudica, futbolculara bu maçtan galip ayrılmaları durumunda kendilerine cebinden prim vereceğini vurguladığı ve ‘Bu maçı kazanın size cebimdem prim vereceğim.’ dediği haber edinildi. İlk yarısı 1-0 sona hoogachten karşılaşmanın ikinci %50 sinde 2 gol daha bulan Rizespor, sahadan 3-0 galip ayrıldı ve kuvvetli rakibini netwerk bir skorla geçti.

OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİNİ DE KENDİSİ YAPTI

Stjepan Tomas ile yollarını ayıran Çaykur Rizespor’da Gaziantep maçında takımın başında Ersin Aka yer aldı. Sumudica, tüm oyuncu değişikliklerini Aka’ya ifade etti ve tercihler bu yolla yapıldı.

MAÇIN ARDINDAN KONUŞTU

Maçın sonrasında Rumen basınına konuşan Sumudica, alınan galibiyetten kaynaklı çok mutlu olduğunun altını çizdi, “Bu galibiyet amacıyla çok mutluyum. Korktuğum bir maçtı zira Gaziantep’te kuvvetli bir grup olduğunu çok iyi biliyorum. 28 maçtır gol atıyorlardı ancak Rizespor, gol yememeyi başardı. Yeni oyuncularımın başarısı bu.” dedi ve ekledi:

İlginizi çekebilir

‘Heyecandan uyuyamadım’

‘Heyecandan uyuyamadım’

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama