2020-10-01T14:12:01+03:00
Ana Sayfa Spor 1 Ekim 2020 437 Görüntüleme

Ülke puanında korkulan oldu! Devler Ligi artık hayal

Takımlarımızın Avrupa’da son dönemde başarısız neticeler alması UEFA ülke puanı listelenmesinde ciddi bir sorun yaşamamıza niçin oldu.

11. sıradaki konumunu kaybetmemek amacıyla Ukrayna ve İskoçya ekiplerinin başarısızlığını bekleyen Türkiye, Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’te Gent’i 3-0 yenip Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmasıyla bir basamak geriledi ve 12. sıraya düştü. Sezon sonucunda bu basamakta kalmamız halinde 2022-2023 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne direkt giden takımımız olmayacak. UEFA ülke puanı listelenmesinde 13. sıraya gerilememiz halinde Avrupa Ligi’ne direkt giden takımımız da olmayacak.

11. sıraya yeniden yükselmemiz durumunda ise yalnız Şampiyonlar Ligi şampiyonu kendi liginde den Kupa 1’e gitme talihi bulursa 2022-23 sezonunda Devler Ligi gruplarına direkt gidebileceğiz.

RANGERS MAÇI ÇOK ÖNEMLİ

Galatasaray’ın anında arkamızdaki İskoçya’nın ekibi Rangers ile oynayacağı maçın önemi bir kat daha arttı. Sarı-kırmızılı grup bugün deplasmandaki mücadeleyi kaybederse 13. sıraya düşme ihtimalimiz çok yükselecek. Bunun dışında ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Medipol Başakşehir ile Avrupa Ligi’nde boy gösterecek {Demir} Takım Sivasspor’un toplayacağı puanlar da kritik değere sahip.

(Sabah)

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama