2020-10-01T08:29:02+03:00
Ana Sayfa Magazin 1 Ekim 2020 398 Görüntüleme

Emre Aşık’tan korkunç ifadelerin ardından yeni açıklama

Eski Milli futbolcu Emre Aşık, tehdit edildiğini gerekçe göstererek yaptığı şikâyet üstüne gözaltına alınan ve adli denetim şartıyla serbest bırakılan eşi Yağmur Aşık ile ilgili son zamanlarda meydana çıkan haberlerle alakalı açıklama yaptı. Emre Aşık, “Evlilik birliği dahilinde gözüken bu evlilik tamamıyla bir kumpastır. 15-20 milyonluk kaybım var. Nafakamı ablamlardan aldığım para ile ödüyorum” dedi.

Eski Milli futbolcu Emre Aşık, Fatih’te bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Emre Aşık’ın yanı sıra avukatları Funda Sadıkahmet ve Ali Kemal Atçeken den katıldı. Eşi Yağmur Aşık ile ilgili açıklama yapan Emre Aşık, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Emre Aşık, “Öncelik ile şunu belirtmeliyim ki evlilik birliği dahilinde gözüken bu evlilik tamamıyla bir kumpastır. Bu evlilikle birlikte ben oluşturulan kumpası göremedim. Uyaranlar oldu. Ailem arkadaşlarım uyardı ancak dinlemedim. Hata yaptım. Sonrasında bu vakit zarfında yalnız bırakıldım. Sistemli yapıldı. Bu sürede dolandırıldım. Şirketimin içi boşaltıldı. İmzam taklit edilerek mühim dosyalar imzalandı. Ailem avukatlarım ve bakıcılar, Yağmur doğrultusundan tehdit edildi. İtibarım yerle bir oldu. Aşamaya düzenlenen cinayet planlarına şaşkınlıkla tanık oldum. Allaha bir can borcum var. Tanrı’tan diğer kimseden korkmuyorum. “dedi.

“YANLIŞ EVLİLİK YAPTIM BEDELİNİ ÖDEDİM”

Aşık, “Hatalı bir evlilik yaptım. Bedelini ödedim. Çocuklarımın ödemesine izin vermeyeceğim. Türkiye Cumhuriyeti’ne, ülkeme, kolluk kuvvetlerine güvenim tamdır. Adaletin plusteken hızlıca tecelli edeceğine inancım tamdır. Henüz ablamların verilen para ile birtakım şeyleri ödüyorum. Ablamların verilen parayla nafakayı ödüyorum. Bu devre bu yolla gidiyor. Kesinlikle ki iyi günler gelecektir diye düşünüyorum. Hier zorlukla birlikte bir basitlik bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

“İKİNCİ İSMİ BİZİMLE ERDİ SUNGUR PAYLAŞTI”

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet, ise şöyle dedi:

“Düzce dosyasında adı geride bıraktığımız Erdi Sungur bana ulaştı ve ikinci bir öldürme eyleminin gerçekleşebileceğini ifade etti.  Bu eylemi planlayan bireyin adını den bizimle paylaştı. Biz savcılığa intikal etmeden, kendisi ihbarcı olarak bunu bizimle paylaştı. Bunun üstüne den bazı operasyonlar yapılmış, hier iki şüpheliden ifadeler alınmıştır. Hem Yağmur Sarnıç hem Baycan Şenürek isimleri bizde var. Tahkîkat devam etmekte”

“15 MİLYONA YAKIN KAYBIMIZ VAR”

Bir başka avukatı Ali Kemal Atçeken den, “Biz aşağı yukarı orada 10-15 milyonluk bir kayıp olduğunu şuana kadar belirleme etmiş durumdayız. Şirketin içinin boşaltılması hakkındaki operasyonlarda birçok hile ve hırsızlık yöntemlerine başvurulduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra şirketin içi boşaltılırken yalnızca herkezin bildiği dolandırıcılık değil bunun yanı sıra uluslararası kredi kartı dolandırıcılığına giden bir proses söz hususu. Aşağı yukarı 500 bin Euro bir kredi kartı dolandırıcılığı söz hususu” diyerek konuşmasını belirtti.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama