2021-01-08T00:13:55+03:00
Ana Sayfa Gündem 8 Ocak 2021 363 Görüntüleme

Diyarbakır’da çok önemli çağrı! ‘Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum’

Bakan Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

“YAKIN ZAMANDA CUMHURBAŞKANIMIZ SİZLERLE BİRLİKTE OLACAK”

“493 gündür burada, hier biri bir izzet ve insanlık mücadelesi veriyorsunuz.

Ben buraya milletimizin bu yaptığınız mücadele karşısında desteği var, duası var, saygısı var.

İnsanlık tarihinin plusteken onurlu mücadelesini meydana koyuyorsunuz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza burada olacağımızı ifade ettiğimde hem selamlarını, hem muhabbetlerini hatta sabır ve mukavvemet diliyorlar. Bişi daha ifade etti inşallah yakın vakitte sizlerle eş güdümlü olacak.

Eşi Hanımefendi Emine Hanım, sizinle alakalı o kadar güzel, onurlu cümleler etti ki. Bu şu demek; hier birimizin kalbi beraberdir demektir. 

Bugün burada 185 aile oldunuz. Siz yalnızca 185 aile değilsiniz. Bu meselede sorun çeken, ıstırap duyan aileler değilsiniz. Öyle kuvvetli bir işin altına imza atıyorsunuz ki. 

Terör örgütünün aklını çelmek istediği gençlerimize siz bu çadırdan sahip çıkıyorsunuz.

243 aile 2020’den evladıyla kucaklaştı. 22 aile buradaki 185 aileden evladıyla kucaklaştı. Bunun hier birisinde sizin emeğiniz var.

Ezan tanık olsun ki burada hier durduğunuz dakika duadır.

Sizlere ne kadar müteşekkir olsak azdır. Tanrı sizden razı olsun.

Elimizden gelen tümşeyleri yapıyoruz. Hiç merak etmeyin. 

“MASKELERİNİ DÜŞÜRDÜNÜZ, DÜŞÜRMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ”

Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hakaret ediyorsa, İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Hesabını bin kere sorarız. Siz bizim iki gözümüzsünüz. Size kem söylenmesine tahammül edemeyiz, kendimize söylenmiş kabul ederiz.

Terör örgütünü bitiriyoruz. Bütün çocukları bunların elinden alıp evlatlarınızla sizi buluşturacağız. Biz onların zihinlerini kendi kafalarına hapsedeceğiz.

Hier kısmı istismar etmeye devam ediyorlar. Sizler bu istismar maskelerini düşürdünüz, düşürmeye devam ediyorsunuz.

Sizi duymayanlara, vicdanlarını size kapatanlara, Ankara’da Meclis’te afilli afilli cümleler edip den buradaki anneleri hissetmeyenlere buradan yeniden sesleniyorum; Tümşeyleri bir kıyıya bırakın, Tanrı amacıyla ana yüreğinize, Tanrı amacıyla baba yüreğinize danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü bir kez hissedin. Lanet olsun sizin siyasetinize, lanet olsun politika anlayışınıza, lanet olsun efendilerinizin size vermiş bulunduğu talimatlardan ayrılmamak amacıyla meydana koyduğunuz o bağlılığa. Bağlılığınız anneler, evlatları olsun, bu millete olsun.

Biz büyük bir milletiz. Bu milleti ayırmaya kimsenin kuvveti yetmez. Siz o kadar büyük bir iş yapıyorsunuz ki bu terör teşkilatı sona erdiğinde, bu listenin başına konacak insanlar sizlersiniz. Tanrı razı olsun denilecek. 

HDP’nin istismarları sona ermiştir. Yalanları meydana çıkmış. Maskeleri bir bir dökülmüştür. İnşallah eş güdümlü bunu gerçekleştireceğiz.

Çocukları annelerin kucağından alıp terör örgütüne katanlara hesabını soracağız, sormaya da devam edeceğiz.

Sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz.”

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama