2020-10-26T00:06:52+03:00
Ana Sayfa Yaşam 26 Ekim 2020 502 Görüntüleme

Bolu’da köyde feci yangın! Çok sayıda ev kül oldu

Kuzfındık Köyü’nde Abdurrahman Kaya’ya ait evde, şimdilik belirlenemeyen amaçla yangın çıktı. Ahşap evi saran alevler, etrafta tespit edilen ev ile ahırlara sıçradı. Toplam 12 ev ve ahırlar yandı. Büyükbaşlar telef olurken, bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulundu. Köylüler den söndürme çalışmalarına yardımcı olurken, yangını denetim altına alabilmek amacıyla çalışmalar devam etmekte.

Evleri yanan köylüler büyük üzüntü yaşarken birtakım vatandaşlar arasında münakaşa çıktı. 

12 AHŞAP EV YANDI

Yangını söndürme çalışmaları devam eder iken, 12 evin yandığı belirlendi. Bölümde yangının denetim altına alınmak üzere bulunduğu belirtildi.

Hadise yerine gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit yaptığı bildirimde, “Evlerin ahşap olması nedeniyle rüzgarın da etkisiyle süratle yayıldı. 12 adet ahşap ev maalesef yandı. Can kaybımız yok. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan kaybolanlar bulunduğu söylendi” dedi.

VALİ ÜMİT: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 12 ev ve ahırların yandığı bölümde araştırmalarda bulunup, söndürme çalışmalarıyla alakalı bilgi aldı. Vali Ümit, yangının denetim altına alındığını söyleyerek, “Henüz yanan evin 12 adet bulunduğu ifade ediliyor. Can kayıbı yok. Hayvan kaybımız noktasında çelişki var. Birkaç adet kayıp bulunduğu ifade ediliyor. Ancak henüz tamamıyla denetim altına alındı. Soğutma çalışması gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla lüzumlu tedbirler alınıyor. Çıkış sebebinin baca yangını olduğunu öğrendik. Bu tür belirtildi. Evvelce bir bacadan ateş attığı, sonrasında da çatıya sıçradığı sonra da başka evlere yöneldiği şeklinde bilgi var elimizde ancak inceleme sürüyor” dedi.

 

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama