2020-08-26T08:23:21+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 26 Ağustos 2020 249 Görüntüleme

Bakanlıktan Giresun’da afet bölgesine maddi yardım

Bakan Selçuk, afetten büyülenen vatandaşlar amacıyla bölgedeki Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 2,5 milyon TL kaynak aktarılacağını bildirdi.

Selçuk, yaşanmış olan birçok natural afet ardından vatandaşlarımızı yalnız bırakmadıklarını söyleyerek, maddi-manevi birçok desteği verdiklerini açıkladı.

Bakanlığa bağlı Psiko-sosyal Yardım ekiplerinin vakanın yaşandığı andan itibaren sahada çalışmalara başladığını hatırlatan Bakan Selçuk 60 şahıstan meydana gelen Psiko-Toplumsal Yardım ekibi ile 2 mobil Toplumsal Hizmet Merkezi aracının hizmet verdiğini kayıt etti.

Oluşturulan çalışmalara dair verileri de paylaşan Bakan Selçuk, ‘’Yurttaşlarımızın kendilerini yalnız hissetmemesi amacıyla bütün imkanlarımızı seferber ettik. Ekiplerimiz ve 2 mobil Toplumsal Hizmet Merkezi aracımız ile Giresun’a bağlı Dereli ve Tirebolu ilçeleri ile seviye köylerde hareketlerini sürdürüyor. Bunun dışında yitik yurttaşlarımız amacıyla arama faaliyetleri devam eder iken, yitik ve vefat edenlerin yakınlarına PSD ekiplerimiz lüzumlu bütün desteği sunuyor’’ dedi.

Natural afetten büyülenen yurttaşlarımızın acılarını dindirmek amacıyla başta psikolog, sosyolog ve toplumsal çalışmacı olmak suretiyle yapılan ekiplerimiz var gücüyle çalıştığını söyleyen Bakan Selçuk, ‘’ Ekiplerimiz vatandaşımız ile bire bir ilişkiye geçiyor. Oluşturulan emek harcamalar ve araştırmalar ardından gereksinim sahibi hanelerimizin toplumsal ekonomik yardım hizmetinden yararlandırılmasını sağlayacağız.’’ şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk, afette yaşamını yitiren yurttaşlarımıza bir kez daha Tanrı’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı arzuluyorum mesajını paylaştı.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama