2020-07-14T08:16:55+03:00
Ana Sayfa Dünya 14 Temmuz 2020 503 Görüntüleme

ABD’nin Japonya’daki askeri üssünde alarm! Vaka sayısı artıyor…

Japonya’da 50 binin üstünde ABD askerinin konuşlu varolduğu Okinawa Adası’ndaki Futenma Hava İstasyonu’nda 32 yeni Covid-19 enfeksiyonunun daha doğrulandığı bildirildi. Okinawa mahalli hükümetinden oluşturulan bildirimde, ABD’li askeri makamların Futenma Hava İstasyonu’ndaki son vak’alar ile ilgili bölge valiliğine informasyon verilen ifade edildi.

VAKA SAYISI ARTIYOR

Okinawa Valisi Denny Tamaki geçen Cumartesi yapmış olduğu bildirimde adadaki askeri üslerle bağlantılı 61 vak’anın doğrulandığını açıklamış, vak’aların 38’inin Futenma Hava Üssü ve 23’ünün Camp Hansen Deniz Üssü’nde belirleme edilmiş olduğu belirtilmişti. Mahalli basında bulunan haberlerde ise söz hususu 2 üste daha evvelce de 16 Covid-19 vak’ası doğrulandığı belirtilmişti.

OKİNAWA VALİSİ TAMAKİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Adadaki ABD üslerine karşı tutumu ile tanınan Okinawa Valisi Denny Tamaki ise hafta sonu yapmış olduğu bildirimde bölge halkının bulaşmaların yayılmasını önlemeye yönelik yoğun çabaları karşısında ABD ordusu ile bağlantılı çoğu vak’anın hızlıca görülmesinin hayal kırıklığı oluşturduğunu belirtmiş, bölgedeki askeri personelin almış olduğu engelleyici tedbirlerin faaliyeti konusu ile ilgili şüphelerinin bulunduğunu dile getirmişti.

ADADA 148 VAK’A

Şu ana kadar 22 bin 898 bireyin korona virüse yakalandığı Japonya’da, Okinawa Adası’ndaki olay adedi askeri üslerde belirlenen enfeksiyonlar hariç 148 olarak biliniyor.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama