2020-09-15T22:24:06+03:00
Ana Sayfa Spor 15 Eylül 2020 354 Görüntüleme

Vedat Muriqi, 17,5 milyon euroya Lazio’da

Fenerbahçe, Vedat Muriqi’nin aktarımı konusu ile ilgili İtalya’nın Lazio Kulübü ile 17,5 milyon avro karşılığında anlaşmaya varıldığını belirtti.

Fenerbahçe Futbol AŞ doğrultusundan Borsa İstanbul’a oluşturulan ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da bulunan bildirimde, “Sıhhat kontrollerinin tamamlanması ile ustalaşmış futbolcumuz Vedat Muriqi’nin İtalyan Kulübü Lazio’ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17,5 milyon euro net bedelle feshi karşılığında aktarımı konusu ile ilgili taraflarca uyuşma sağlanmıştır.” denildi.

Bildirimde, aktarma işlemi bedeline ayrıca, sportif sonuçlarına bağlı olarak Lazio’nun, sarı-lacivertli kulübe aşamalı olarak azami net 2,5 milyon euro bonus bedeli ödeyeceği ifade edildi.

YÜZDE 5 BONUS

Bunun dışında, Muriq’nin gelecekte başka bir kulübe aktarımı durumunda Lazio doğrultusundan elde edilecek aktarma işlemi bedeline bağlı olarak Fenerbahçe Kulübüne, İtalyan kulübünün yüzde 5 bonus bedeli ödeyeceği kaydedildi.

Diğer yandan sarı-lacivertli kulübün web sitesinde bulunan veda mesajında, “2019-2020 sezonunda formamızı giyen Vedat Muriqi, İtalya’nın Lazio takımına aktarma işlemi olmuştur. Vedat’a oynadığı prosese verilen katkı ve gösterdiği savaşım amacıyla teşekkür eder, bundan ileri kariyerinde kendine başarılar diliyoruz. Yolun açık olsun.” ifadelerine yer verildi.

FENERBAHÇE, VEDAT MURIQI’YE BU PAYLAŞIMLA VEDA ETTİ

Yolun açık, başarıların daim olsun @MuriqiVedat! ���� pic.twitter.com/ff5RjE8zEH

LAZIO, TRANSFERİ BÖYLE DUYURDU

�� UFFICIALE ���� @MuriqiVedat è un nuovo calciatore de #LaPrimaSquadraDellaCapitale! �� https://t.co/08KnW1XfPupic.twitter.com/cZjT5BMjgB

İlginizi çekebilir

Inter’de 3 korona vakası

Inter’de 3 korona vakası

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama