2020-07-26T19:00:43+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 26 Temmuz 2020 413 Görüntüleme

TUI: Türkiye’ye yasak kalksın

Avrupa’nın en büyük gezim şirketi TUI, Alman hükümetinden Türkiye’ye yönelik gezi uyarısını kaldırmasını istedi. TUI Idare Kurulu Başkanı Fritz Joussen Rheinische, Post Gazetesi’ne yapmış olduğu bildirimde Türkiye’deki dinlence yörelerinin gezi uyarısından muaf tutulması gerekliliğini ifade etti.

ADIM ADIM KALKACAK

Joussen, “Pragmatik bir yaklaşımdan yanayız. Akdeniz’deki Türk rivierası yüksek bir emniyet ve nitelik seviyesine sahipken Almanya’nın da bir pilot projeyle buralara yönelik uyarıyı kaldırması lazım olur” şeklinde konuştu. Alman hükümetinin gezim sorumlusu Thomas Bareiß, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik gezi uyarısının ismim ismim kaldırabileceğine işaret etmişti. Thomas Bareiß, “İzmir, Antalya veya Bodrum benzer biçimde yerlerde enfeksiyon oranlarının düşük olması durumunda, ismim ismim açmamız lazım olur” demişti. 

AĞUSTOS AYINDA RUS TURİST AKINI BEKLENİYOR

Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos’tan itibaren başlamış olacağı yönündeki açıklamalar turizmcileri sevindirdi. Ustalaşmış Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca da, kararın açıklanmasının bile rezervasyonları pozitif yönde etkilediğini ifade etti. Rusların bu sene da Antalya’yı tercih edeceklerini açıklayan Atmaca, “10 Ağustos’tan itibaren kente Rus akını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama