2020-09-04T10:21:24+03:00
Ana Sayfa Dünya 4 Eylül 2020 477 Görüntüleme

Trump koronavirüs aşısı için tarih verdi: Ekim sonundan önce dağıtılır

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 3 aşı adayının son klinik aşamada bulunduğunu açıkladı. Trump, koronavirüs aşısı amacıyla tarih verdi. Koronavirüs aşısının ekim sonundan evvelce dağıtılacağını söyleyen Trump, “Bunu seçimler yaklaştığı amacıyla değil, insanların yaşamını kurtarmak istediğimiz amacıyla yapacağız.” açıklamasında bulunmuş oldu.

AA’da bulunan habere nazaran; Trump, Pennsylvania vilayetinde düzenlemiş olduğu etkinlikte, seçmenlere hitap etti.

Ülkede son dönemde oluşturulan anketlerde Demokratların başkan talibi Joe Biden’ın önde çıkmasını eleştiren Trump, “Bu anketler sizi depresyona sürüklemek istiyor. Depresyona girdiniz mi? Asla depresyonda şeklinde durmuyorsunuz.” ifadesini kullandı.

Demokrat rakibi Biden’a sert eleştiriler yönlendiren Trump, “Biden toplumcu, Marksist ve polisten nefret eden aşırılıkçıların kuklası.” dedi.

Biden’ın sıksık maske takmasını da eleştiren Trump, “Maske, Biden’a bir tür emniyet duygusu sağlıyor. Ben psikiyatrist olsaydım, Biden’ın büyük problemleri bulunduğunu söylerdim.” şeklinde konuştu.

ABD’de son dönemde sertlik eylemlerine dönüşen protestolar ile ilgili da yorum icra eden ve protestocuları “iç teröristler” olarak nitelendiren Trump, “Biden iç teröristlere ödün vermek istiyor, bense onları yargılamak isterim.” şeklinde konuştu.

Demokratların sıksık kendisiyle Rusya’yı bağdaştırmasına da reaksiyon gösteren Trump, “Bu manyaklar, her vakit Rusya ile ilgili konuşuyor, asla Çin ile ilgili konuşmuyor. Bundan sonra bir yerde Rusya denildiği an televizyonu kapatıyorum.” ifadesini kullandı.

Biden’ın siyasal hayatı süresince El Kural terör teşkilatı elebaşı Usame Bin Ladin ve İran Devrim Muhafızları bünyesindeki eski Kudüs Kuvveti Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesine karşı çıktığını bildiren Trump, Biden’ın DEAŞ’ın meydana çıkışını da izlediğini ifade etti.

Trump, ülkede büyük kitlelerin posta yolu ile oy kullanmasının seçim sonuçlarının açıklanmasını geciktireceğini ve şaibeye yol açacağını savunarak “Ben 3 Kasım gecesi seçim neticelerini görmek isterim.” ifadesini kullandı.

Kovid-19’a karşı aşı geliştirilmesi konusu ile ilgili gelişme kaydedildiğini ve 3 aşı adayının son klinik aşamada bulunduğunu bildiren Trump, “Aşı bir ihtimal ekim sonundan evvelce dağıtılır Bunu seçimler yaklaştığı amacıyla değil, insanların yaşamını kurtarmak istediğimiz amacıyla yapacağız.” dedi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama