2020-08-16T16:19:27+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 16 Ağustos 2020 299 Görüntüleme

THY’nin 1 Eylül itibarıyla uçuş planlaması belli oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle normalleşme adımları kapsamında Türk Hava Yolları’nın Eylül ayı uçuş planı netleşti. Bu kapsamda THY’nin resmi web sitesinden bir izahat, şu şekilde denildi:

Geçen 11 Haziran’da vatan dışı uçuşlarınının başlamasının akabinde kademeli olarak başlatan THY, eylül ayında dünyanın çoğu noktasına tekrardan uçuş başlatacak.

THY, eylül ayında salgın sebebiyle 19 Temmuz’da yeniden askıya alınan İran uçuşlarını da 1 Eylül itibariyle başlatacak. Bu kapsamda Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed’e seferler başlatılacak.

Türk Hava Yolları, eylül ayında dış hatlarda Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya’da Riga ve Tallin, Gürcistan’da Batum ve Tiflis, Vietnam’da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan’da Dammam ve Riyad, Cezayir’de Konstantin ve Vahran, Afganistan’da Gömüt-ı Şerif, Rusya’da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak’ta Süleymaniye, Hindistan’da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün’de Amman, Türkmenistan’da Aşkaabat, Litvanya’da Vilnius ve Moğolistan’da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas’ta Marakeş, Umman’da Maskat, Nijerya’da Abuja ve Lagos, Cenup Afrika’da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Entegre Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi, seferlerini planlamaya dahil etti.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama