2020-07-06T08:14:51+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 6 Temmuz 2020 487 Görüntüleme

Sivas’ı ‘elektrikte’ şanslı illerden ilan etti! ‘5 katını üretecek kurulu gücümüz var‘

Detaylı aktivite ve temaslarda bulunmak suretiyle şehri ziyaret eden Bakan Dönmez, Sivas Valiliği onur defterini imzaladıktan sonrasında Vali Salih Ayhan’dan informasyon aldı.

Valilik binasındaki Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda basına kapalı olarak düzenlenen Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katılan Dönmez, toplanın sonrasında yapmış olduğu bildirimde bugün Türkiye genelindeki 52 hidroelektrik santralinin toplu açılışının yapılacağını açıkladı.

Dönmez, bu kapsamda Niksar eyaletinde hidroelektrik santrali açılışına katılmak suretiyle Tokat’a gideceğini, Sivas’ı ziyaretinde de kentin problemleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Sivas’ın problemini ve meselelerini masaya yatırdıklarını izah eden Dönmez, “Sivas, enerji ve doğal kaynaklar bölümünde 17-18 yıl evveline gittiğimizde senelik yalnızca 3 milyon lira seviyesinde yatırım almışken, geçen sene bu sayı enerji ve doğal kaynaklar bölümünde 104 milyon lira olmuş. Toplamda da son 17-18 senede 2 milyar 120 milyon liralık yatırım yapmışız.” dedi.

Bakan Dönmez, konuşmasına şu kelimelerle devam etti:

İKİ İLÇEYE DOĞAL GAZ MÜJDESİ

2005 senesinde kente natural gaz yaklaştığını hatırlaran Bakan Dönmez, 0 yerleşim biriminde 150 bin seviyesinde natural gaz aboneliğinin bulunduğunu aktardı.

Natural gazın modern, konforlu ve temiz bir yakıt olduğuna işaret eden Dönmez, “İki ilçemiz var, inşallah bu sene ve önümüzdeki sene ortamında Yıldızeli ve Ulaş’a da natural gazı götürüyoruz. Başka ilçe ve beldelerle ilgili şeklinde de çalışmalarımızı yapıyoruz. Genellikle ana şebekemize uzak olan ilçelerimize taşıma yöntemiyle natural gaz götürmek amacıyla de emek harcamalar gerçekleşiyor.” şeklinde konuştu.

Bakan Dönmez, hemen sonra helikopterle Tokat’a hareket etti.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama