2020-07-13T00:26:05+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 13 Temmuz 2020 427 Görüntüleme

New York’ta 20. yıl gururu

Turkcell, hisselerinin New York Borsası’nda prosedür görmeye başlamasının 20. yıldönümünü kutluyor. Firmanın açıklamasına bakılırsa, kuruluşundan bu yana Türkiye ekonomisine 50 milyar TL’nin üstünde katkı meydana getiren Turkcell, payları New York Borsası’nda prosedür gören ilk ve tek Türk şirketi halinde. Turkcell, Temmuz 2000’den beri Tük bayrağını ABD’da dalgalandırmayı sürdürüyor.

31 MİLYAR LİRA YATIRIM

Turkcell Idare Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “Halka açık hisselerimizin altıda biri New York Borsası’nda prosedür görüyor. Türkiye’de geliştirdiğimiz dijital servis ve ürünlerimizi dünyanın her köşesine ihraç ederek ülkemizin ekonomisine katkıda tespit edilen, on binlerce şahsa istihdam gerçekleştiren büyük bir aileyiz. Hedefimiz global arenada da mühim bir oyuncu durumuna gelmek” dedi. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ise, “Bayrağımızı internasyonal alanda daha da yukarılara çıkarmak amacıyla çalışıyoruz. Daha sık global marka çıkarmak en büyük hayalimiz. Turkcell son 5 senede 31 milyar TL’lik yatırım yapmış oldu. Yatırımlara sürat kesmeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BÜYÜMEYE KATKI SAĞLIYOR

Bülent Aksu, “Türkiye’den kazandığını Türkiye’ye yatıran bir şirket olarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama