2020-07-14T08:19:51+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 14 Temmuz 2020 518 Görüntüleme

Google, CEO’sunun memleketine 10 milyar dolar yatırım yapacak

Hindistanlı Sundar Pichai’nin CEO’luğunu yapmış olduğu Alphabet şirketi, istikbal 5 ilâ 7 senelik süreçte Hindistan’a kademeli olarak 10 milyar dolarlık yatırım hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Aksam.com.tr’nin Hindistan odaklı gösterim meydana getiren Amar Ujala gazetesinden aktardığı habere bakılırsa, Google’ın çatı şirketi olan Alphabet, Hindistanlı çiftçilerin, gençlerin ve girişimcilerin hayatlarını değişiklik yapmak amacıyla programa eklenilen teknolojik dönüşüm hareketi “Dijital Hindistan” kapsamında devasa bir yatırımlar dizisi gerçekleştirecek.

Alphabet şirketinin Hindistanlı CEO’su Sundar Pichai, mevzu ile ilgili olarak, “Bu yatırım sonucu, Hindistan’ın geleceğine ve onun dijital ekonomisine yönelik güvenimizden kaynaklanıyor.” şeklinde konuştu.

SAĞLIK, EĞİTİM VE TARIM SEKTÖRLERİ DİJİTALLEŞECEK

Etken web kullanıcı adedinin 500 milyondan çok bulunduğu Hindistan amacıyla yapılacak yatırımların “Dijitalleşme Fonu” içinden karşılanacağı açıklanırken, bu kapsamda dijitalleşmek isteyen mahalli işletmelerin yanı sıra sıhhat, eğitim ve ziraat sektöründeki gereksinimler teknoloji ve suni zeka ile güçlendirilecek.

HİNDİSTANLI CEO, 2019’DA ŞİRKETİN BAŞINA GEÇTİ

Hindistan doğumlu Sundar Pichai, 2004 senesinde Google ailesine katılmış ve 2019 senesinde Alphabet’in kurucu ortaklarından Larry Page’in yerine CEO’luk vazifesini devralmıştı.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama