2020-09-28T08:44:46+03:00
Ana Sayfa Dünya 28 Eylül 2020 344 Görüntüleme

Ermenistan’dan kanlı saldırı! Türkiye’den Rusya ile kritik görüşme

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran, Çavuşoğlu ile Lavrov’un görüşmesinde, “Ermenistan’ın saldırganlığı” hususu incelendi. Azerbaycan Müdafa Bakanlığından oluşturulan bildirimde, Ermenistan ordusunun saat 06.00 sıralarında cephe hattı süresince geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açmış olduğu söylenmişti. Bildirimde, Terter’in Gapanlı, Ağdam’ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli’nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl’ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı neticesi sivillerden ölü ve yaralıların bulunduğu belirtilerek bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar görmüş olduğu aktarılmıştı. Bildirimde, sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşam sürdüren halkın korumak amacıyla misilleme tedbirlerinde varolduğu vurgulanmıştı.

AZERBAYCANLI MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri BakanıMevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile {telefonda} görüştü.  Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran, Çavuşoğlu ile Bayramov’un görüşmesinde, “Ermenistan’ın saldırganlığı” hususu incelendi. 

Azerbaycan Müdafa Bakanlığından oluşturulan bildirimde, Ermenistan ordusunun saat 06.00 sıralarında cephe hattı süresince geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açmış olduğu söylenmişti.

Bildirimde, Terter’in Gapanlı, Ağdam’ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli’nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl’ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı neticesi sivillerden ölü ve yaralıların bulunduğu belirtilerek bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar görmüş olduğu aktarılmıştı.

Bildirimde, sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşam sürdüren halkın korumak amacıyla misilleme tedbirlerinde varolduğu vurgulanmıştı.

 

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama