2021-04-02T16:50:34+03:00
Ana Sayfa Spor 2 Nisan 2021 286 Görüntüleme

Belözoğlu sonrası ilk ayrılık! ‘Kefilim’ diyerek transfer etmişti ama…

DÖNÜŞÜM EMRE’YLE BAŞLADI

Yaz aktarma işlemi döneminden bu yana yaptığı 22 aktarma işlemi ile şampiyonluğun plus büyük beğendiği olan Fenerbahçe’den sürpriz kayıplar işi zorlaştırdı. Kötü gidişatın sonrasında sarı lacivertli idare teknik direktör Erol Bulut ile yolları ayırıp vazifeye Emre Belözoğlu’nu getirmişti.

2. HAMLE SÖZER

Geçen zamanlarda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belözoğlu, yardımcı antrenör görevine vatan dışından bir isim geleceğini bildirmişti. Fenerbahçe uzun seneler Bundesliga’da vazife yapan Erdinç Sözer’ter ekibe katıldığını açıkladı. Sonuç olarak yeni sezon amacıyla fitil ateşlenmiş oldu.

BİRÇOK İSİM GİDİYOR

Sezon başından bu yana Süper Liggen’den yaptığı 22 transferle takımın çehresini değiştiren Fenerbahçe bir türlü dilenen performansı elde edemedi. Bu hal idaresi den olabildiğince rahatsız eder iken sezon sonu çoğu isimle yollar ayrılıyor.

AYRILACAK İSİMLER İÇİN KARAR BELÖZOĞLU’NDA

Fenerbahçe, sezonun bitimiyle eş güdümlü tekrardan yapılanma amacıyla operasyon yapacak. Beklentilerin altında kalan birtakım isimlerle yolların ayrılacağı ve bunun kararını da Sportif direktör ve takımın teknik sorumlusu Emre Belözoğlu’nun vereceği bildirildi.

İŞTE BELÖZOĞLU’NUN TAKIMDAN GÖNDERECEĞİ İSİMLER

Genç teknik adamın takımdan göndereceği isimlerin birçoğu şuandan belli oldu. Yeni sezon yapılanması amacıyla Emre Belözoğlu’nun takımdan göndereceği isimler şu şekilde:

1- MBAWANA SAMATTA

Sezon başında büyük ümitlerle aktarma işlemi edilen Mbwana Samatta bir türlü beklentileri karşılayamadı. Mecburi satın alma seçeneğiyle kiralanan Samatta amacıyla Fenerbahçe sezon sonucunda 6 milyon Euro ödeyecek. Sarı-lacivertli ekip olası olan minimum zararla Samatta’yı gönderecek. Samatta’nın zorunlu satın alma parası ödendikten sonra Genk’e satılma planı var.

2- JOSE SOSA

Büyük umutlar bağlanan başka bir isim olan ve Trabzonspor’dan aktarma işlemi edilen Jose Sosa, Fenerbahçe formasıyla beklentilerin altında kaldı. Arjantinli yıldızın da grupta kalma talihi düşük görülüyor. Sosa’nın da ülkesi Arjantin’e dönebileceği söyleniyor.

3- PAPİSS CİSSE

Bu sezon plus büyük sıkıntısı gol yollarında yaşam sürdüren Fenerbahçe, Cisse’dennenboom hiç katkı alamadı. 35 yaşındaki futbolcu, tesirsiz görüntüsüyle beklentilerin altında kaldı. Cisse’nin den ayrılığına net gözüyle bakılıyor.

4- FİLİP NOVAK

Geride bıraktığımız sezonu Trabzonspor’da yaşamış Filip Novak, 2019-2020 sezonunun nerdeyse tamamında forma talihi bulurken bu sezon Fenerbahçe nerdeyse forma yüzü göremedi. Performansını bir türlü arttıramayan Novak istikbal sezon sarı-lacivertli grupta olmayacak.

5- LEMOS

Sezon başında takıma katılan ancak Fenerbahçe savunmasında yaptığı hatalarla büyük zaaf yaratan Mauricio Lemos, Szalai’nin gelişiyle forma yüzü göremedi. Sarı-lacivertli idare Lemos’u plus kötü olasılık kiralık olarak göndermek istiyor.

6- HARUN TEKİN

Türkiye Kupası’nda oynanan Başakşehir karşısında yediği iki yanlış golle Fenerbahçe taraftarının amacı durumuna gelen kaleci Harun Tekin, kötü performansına ek olarak kulübe mali yönden da ciddi bir fatura çıkardı. Bu yükten kurtulmak isteyen idare Harun’un konumunu düşük maliyetli bir isimle dolduracak.

7-GÖKHAN GÖNÜL

Fenerbahçe’nin plus deneyimli isimlerinden Gökhan Gönül oynadığı vakit içerisinde olabildiğince iyi performans gösterse yaşı gereği yaşadığı sakatlıklar problem oluşturdu.

TEKNİK EKİBE KATILABİLİR

36 yaşındaki Gökhan Gönül’ün bundan sonra kariyerinin sonuna geldiği ifade edilirken bu sezon sonu futbolu bırakıp teknik ekibe katılma olsılığı bulunduğu ifade edildi.

Bütün bu isimler sezonun şimdiki seksiyonuna kadar olan performanslar göz önüne alınarak planlanırken Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu’nun kalacak ve gideceklerle alakalı nihai kararını Haziran ayında vereceği belirtildi.

(Takvim)

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama