2020-07-10T16:26:19+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 10 Temmuz 2020 334 Görüntüleme

Bakan Karaismailoğlu’ndan YHT açıklaması: Hattımızı 5 bin 500 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NTV’de gündeme dair değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Yarın açılışı yapılacak olan Botan Çayı üstündeki Beğendik Köprüsü’ne değinen Karaismailoğlu, “Bu proje yaşama geçtiğinde bölge ve gezim fazlaca gelişecek. Buraların turizme kazandırılması oldukça önemli” dedi.

Bakan, “Terör teşkilatı bu yatırımların yapılmasını asla istemedi. Emniyet güçlerimiz izin vermedi. Yarın bir adedini açıyoruz, önümüzdeki zamanlarda de büyük projeler var” şeklinde konuştu.

Trenyolu projelerine dair data veren Karaismailoğlu, şöyle dedi:

Oldukça önemli projelerimiz var. Samsun-Sivas arasındaki hattı yeniledik. Karadeniz’i Anadolu’ya açtık. Çin’den ülkemize lojistik seferler düzenleniyor. Eski hatların yenilenmesi fazlaca çabucak devam etmekte. Bu sene ortamında Ankara-Sivas hattını etkinliğe geçireceğiz. Ankara-İzmir hattını da 2023’te bitirmeyi planlıyoruz.

Gayemiz en kısa vakitte, önümüzdeki 3-4 sene ortamında YHT hattımızı 5 bin 500 kilometreye çıkarmak. Salgın döneminde bile yatırımlardan sürat kesmiyoruz. Gelecek günler trenyolu amacıyla büyük bir hamle senesi olacak. Lojistik amacıyla trenyolu oldukça önemli. Önümüzdeki zamanlarda güzel haberler alacağız.”

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama