2020-06-06T14:53:30+03:00
Ana Sayfa Eğitim 6 Haziran 2020 440 Görüntüleme

Antalyada Yks’ye Girecek Öğrenciler İçin Nüfus Müdürlükleri Açık Olacak!

Antalya İl Hıfzıssıhha Kurulu doğrultusundan YKS’ye girecek öğrenciler amacıyla nüfus müdürlüklerinin bugün açık tutulmasına ve sınava girecek 18 yaş altı öğrenciler amacıyla nüfus müdürlüklerine gidebilmelerine izin verildi. Antalya İl Hıfzıssıhha Kurulu doğrultusundan Korona virüsle savaşım kapsamında engelleyici tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile süreğen hastalıkları olan vatandaşlar ve gereksinim duyulan durumlarda refakatçileri 7 {Haziran} Pazar günü 14.00-20.00 saatleri içinde, yürüme mesafesiyle sınırı olan olmak, toplumsal uzaklık kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine karar verildi.

Sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 10 {Haziran} Çarşamba günü ve 12 {Haziran} Cuma günü 14.00-20.00 saatleri içinde adım atma mesafesiyle sınırı olan olmak, uzaklık kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine karar verildi.

Bunun dışında kararda, “ÖSYM doğrultusundan gerçekleştirilecek Yükseköğretim Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınması hedefiyle nüfus müdürlükleri 6 {Haziran} Cumartesi günü açık bulundurulacağından, anılan sınava girecek 18 yaş altındaki öğrencilerin 6 {Haziran} Cumartesi günü T.C. Kimlik Kartı Müracaatı amacıyla nüfus müdürlüklerine gitmeleriyle sınırı olan olmak suretiyle ve sınava başvurulduğunu gösterir belgeyi ibraz etmeleri şartıyla dışarı çıkabileceklerine karar verilmiştir” denildi.

İHA

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama