2020-06-01T09:52:09+03:00
Ana Sayfa Eğitim 1 Haziran 2020 487 Görüntüleme

1 Haziran 2020 Tarihi İtibari İle Kütüphanelerde Açılacak!

Kütüphaneler açılacak mı? sorusunun yanıtı mevzuyu yakından takip edenler tarafınca araştırılmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son meydana getirilen kabine toplantısı sonrası kamuoyunu coronavirüs salgını sonrası normalleşme takvimi hakkında bilgilendirmişti. Açıklamalarında 1 Haziran itibariyle faaliyetlerine tekrardan başlamış olacak olan bölgeleri duyuran Reis Erdoğan, hem de kütüphaneler ne süre açılacak? sorusunun yanıtını da ifade etmiş bulunmuş oldu. Kütüphaneler ile ilgili son dakika gelişimleri haberimizde…

KÜTÜPHANELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta içinde meydana getirilen kabine toplantısı sonrasında kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunmuş oldu. Korona virüsü salgını sonrası normalleşme takviminin görüşüldüğü toplantıya dair, alınan kararlar açıklanmış oldu.

1 Haziran itibariyle tekrardan faaliyete geçecek olan yerlerin belirtilmesinin yanında, Reis Erdoğan bir de gezi yasağının kaldırıldığını beyan etti. Alınan kararlara bakılırsa Reis Erdoğan’ın açıklamaları şöyleki oldu;

“Plajlar, ulusal parklar ve bahçeler, belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek. Müze ve ören bölgeleri 1 Haziran’da onlar da açılıyor. Hayvan satış bölgeleri 1 Haziran’dan, hipodromlar 10 Haziran’dan itibaren tekrardan faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.

Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler, gece 24.00’e kadar hizmet verebilecektir. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığıyla ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Sürücü kursları benzeri kurslar 1 Haziran’dan itibaren hizmet verebilecek. Kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran’dan itibaren belirlenen şartlar dahilinde faaliyetlerini sürdürebilecektir. Kısaca bağlı oldukları kurumlar, onların kendi iç şartlarını belirleyecektir.”

Kütüphaneler 1 Haziran itibariyle, bağlı oldukları kurumların belirleyeceği kurallar dahilinde açılmış olacak.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama