2021-05-03T09:02:20+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 3 Mayıs 2021 337 Görüntüleme

Yeniden Türkiye’deler… ‘Burada kendimizi güvende hissediyoruz’

Muğla’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayarak hizmet vermeye başlayan turistik tesisler Ukraynalı turistleri ağırlıyor. Kovid-19 sürecinde misafirler amacıyla birçok önlemin alındığı turizm merkezi Muğla’da, tesislerde tedbirlerden ödün verilmiyor. Bölgedeki otel ve mavi bayraklı plajlara gelen ziyaretçilerin, deniz ve havuza girmeleri, güneşlenme alanlarında sosyal uzaklık kuralı kapsamında hareket etmeleri sağlanıyor. Uçakla 28 Nisan’da Muğla’ya gelen 350 kişilik Ukraynalı ilk turist kafilesi, aşağı yukarı iki hafta tatillerini Fethiye ve Marmaris’te tespit edilen otellerde geçirecek.

“BURADA KENDİMİZİ GÜVENDE HİSSEDİYORUZ”

Ukraynalı turistlerden Tatyana Skrayvien, AA muhabirine, çok sevdikleri Muğla’yı daha evvelce den tatil amacıyla birkaç defa ziyaret ettiklerini ifade etti.

Salgından evvelce den Muğla’da tatil yaptığını açıklayan Skrayvien, “Genellikle Marmaris’e hayranım. Hier tatilimi Muğla’da geçiyorum ve çok seviyorum. Yalnızca açık olan bir destinasyon bulunduğu amacıyla değil, bölgeyi çok sevdiğimiz amacıyla tatile buraya geldik. Burada önlemler den çok iyi, kendimizi güvende hissediyoruz. Muğla’nın natural güzelliklerine, yeşili ve mavisine hayranız.” şeklinde konuştu. Turistlerden Natalia Şüveyt, eğlenceli bir tatil amacıyla Muğla’yı tercih ettiğini kayıt etti.

Natural güzellikleri yakından görmek istediğini izah eden Şüveyt, “Türkiye’ye bu yedinci gelişim. Dünyada salgınla mücadele eden plusteken iyi ülkelerin başında geliyor. Türkiye’yi çok seviyoruz.” dedi.

Turistlerden Dimitri Movçan da daha evvelce Türkiye’ye tatil amacıyla yaklaştığını yalnız Muğla’ya eşi ve çocukları ile ilk gelişi olduğunu dile getirdi. Şehirde hier şeyin çok güzel olduğuna ve lüzumlu bütün önlemlerin alındığına şahit olduklarına işaret eden Movçan ,”Muğla tatil amacıyla den en uygun bir bölge. Ailemle aşağı yukarı iki hafta tatilimizi Marmaris’te geçireceğim ve çok mutluyum. Burada hiçbir kaygı taşımıyoruz.” ifadesini kullandı.

“160 BİN CİVARINDA UKRAYNALI YOLCU DALAMAN’A GELECEK”

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz ise hier yıl kente gelen turistlerin büyük çoğunluğunun İngiltere, Rusya ve Ukrayna’dan olduğunu ifade etti.

Muğla’daki otellerin büyük bir bölümü ile havalimanlarının Güvenilir Turizm Sertifikası aldığını ve bu sezon da konukları beklemeye başladığını bildiren Ayaz, şunları kayıt etti:

“17 Mayıs’a kadar aşağı yukarı 8 bin 500 Ukraynalı turisti bölgemize bekliyoruz. Mevcut ön rezervasyonlara göre sezon süresince aşağı yukarı 160 bin seviyesinde Ukraynalı yolcu Dalaman’a istikbal. Bu rakamlar artacak, buna eminiz. 17 Mayıs’tan sonra İngiltere uçuşlarımız başlayacak. Elimizdeki planlamaya göre İngiltere ilk adımlarını atacak.”

İlginizi çekebilir

1 günde 40 villa satıldı

1 günde 40 villa satıldı

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama