2020-10-09T23:17:27+03:00
Ana Sayfa Spor 9 Ekim 2020 258 Görüntüleme

‘Türkiye ve F.Bahçe, Azerbaycan’ın yanındadır’

Azerbaycan ordusu, Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonda ilerlemesini sürdürürürken Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut da Azerbaycan’a yardım verdi.

DHA’nın haberine göre, Azerbaycan’ın CBC Sports kanalına telefon bağlantısı sağlayan Erol Bulut, “Acınızı biz den buradan yaşıyoruz. Nasıl bayraklarımızda Ay-Yıldız yan yana bulunduğu gibi biz Türk milleti olarak hier vakit yanınızdayız. Türk takımı Fenerbahçe hier vakit Azerbaycan halkının beraberinde.” şeklinde konuştu.

“MİLLİ ARADAN SONRA DAHA İYİ BİR FENERBAHÇE”

Erol Bulut, 2020-21 sezonuna güzel bir giriş yaptıklarını söyleyerek, 18 oyuncuyu takıma dahil ettiklerini hatırlattı. Son senelerde iyi gitmeyen sezonlar olduğunu ve bu sezona galibiyetle başladıklarını söyleyen Bulut, “Birtakım insanların kafasında ’18 aktarma işlemi yapan takımın bir anda çok iyi gitmesi gerekiyor’ var. Tabii biz den hier maçı kazanmak isteriz ancak biraz vakit gerekiyor zira aktarma işlemi döneminde 4 haftalık bir periyodumuz vardı. Oluşturulan transferler hep ara ile bize katıldı. O da antrenman uygulamasını tekrardan sil baştan yapmamızı gerektirdi. Ancak bu milli maç arasından sonra daha iyi bir Fenerbahçe izlettireceğimizi düşünüyorum. Azerbaycan’dan da çok mesajlar geliyor büyük bir Fenerbahçe taraftarı var orada. Bizi destekliyorlar, onların içi rahat olsun, futbolcularımız en uygun şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Bu yıl hedefimiz ligde şampiyonluk. İnşallah sezon sonucunda şampiyonluk kupasını hep eş güdümlü kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

“AZERBAYCAN FUTBOLU SON YILLARDA ÇIKIŞ YAPTI”

Azerbaycan futbolunu takip edip etmediği sorusuna Erol Bulut, “Azerbaycan futbolunu tabii ki den takip ediyoruz. Nasıl bir Avrupa futbolunu dünya futbolunu takip ettiğimiz gibi. Zira son senelere baktığımızda Azerbaycan futbolunun çıkış yaptığını düşünüyorum. Bakü takımları Avrupa’da boy gösteren takımlar. Bazı zamanlar oradaki futbolcularda teyit ediliyor, izliyoruz. İnşallah gelişen süreçlerde Azerbaycanlı futbolcuları da Türkiye’den görebiliriz.” diyerek konuşmasını belirtti.

“RODRIGUES, TRANSFER TEKLİFLERİNİ DEĞERLENDİRECEKTİR”

Erol Bulut, Garry Rodrigues’te durumunun sorulması üstüne şu ifadeleri kullandı: “Rodrigues Fenerbahçe’nin futbolcusu, şu an hâlâ 1 senelik sözleşmesi var. Son haftalarda küçük tefek sakatlıklar yaşadı kasık bölgesinde ve değerlendiremedik kendisini. Önümüzdeki süreçte o da en uygun şekilde uyum sağlayacaktır. Kesinlikle ki aktarımı söz hususu henüz gelen 1-2 adet öneri var. Onun da bu aktarma işlemi tekliflerini en uygun şekilde değerlendireceğini düşünüyorum. Burada mühim olan Fenerbahçe. Fenerbahçe Kulübü’nün menfaatleri tarafında hier şey gerçekleşebilir.” dedi.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama