2020-08-17T08:21:49+03:00
Ana Sayfa Eğitim 17 Ağustos 2020 439 Görüntüleme

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Teneffüste temassız oyunlar bile hazır!

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ okulların açılma tarihinin ertelenmesiyle alakalı açıklama yaptı. Bakan Selçuk, “Bir Bakan olarak değil, bir ‘öğretmen’ olarak yazıyorum, lütfen okuyun. Ayrıca yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum benzer biçimde okuyun” diyerek, şu ifadeleri kullandı: “Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, ‘Öğretmenim’ deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan {uyararak}, eş güdümlü eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde şunlar yok, olmayacak da.”

BÜTÜN HAZIRLIKLAR TAMAM

“Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ancak derslik ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak noksan kalır. Bu sebepten bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek amacıyla okullara dönmemiz, karşı karşıya eğitime başlamamız lazım. Karşı karşıya eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve uzaklığı hiçe sayan insanoğlu görmek bizleri derinden üzüyor.” 

BİZ DE İŞİMİZİ YAPABİLELİM 

Bakan Selçuk şöyle dedi: “Okulları eş güdümlü açacağız derken samimiyiz, sizi bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takının, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.” 

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama