2020-07-13T00:26:02+03:00
Ana Sayfa Ekonomi 13 Temmuz 2020 309 Görüntüleme

Körfez ülkeleriyle bir ilk: Sanal ticaret köprüsü kurulacak

AA muhabirinin Tecim Bakanlığından edinmiş olduğu bilgiye gore, 13 Temmuz’da Dubai Tecim Ataşeliğinin girişimleri, Dubai Tecim Odası ve EZDubai’nin takviyeleri, Elektronik Tecim İşletmecileri Derneği iş birliğiyle “e-Tecim Köprüsü: Türkiye-Entegre Arap Emirlikleri ” isimli sanal kurul organizasyonu gerçekleştirilecek.

B2B (işletmeden işletmeye) görüşmelere, KİK ve MEA’nın çevresel oyuncuları, Amazon, Noon, Jumia, Carrefour ve aynısı yerinde pazarların yanı sıra Umman Post, Aswaq, Sharaf DG, Namshi, 6th Street, AfricaSokoni, Jeeblee, MumzWord şeklinde oyuncular katılımlarını teyit eder iken, Türk firmalarının muhataplarıyla 200’den çok çift görüşme gerçekleştirmesi tahmin ediliyor.

E-TİCARET SAĞLAYICILARI FIRSATLARI ANLATACAK

Bunun dışında, B2B görüşmelerinin evvel, 12 Temmuz’da kurul katılımcılarının yanı sıra Türkiye’deki bütün e-ticaret işletmelerine açık “KİK e-Tecim Piyasası ve Lojistik İmkanları”na dair Dubai ve Şimal Emirlikleri Türk İş Konseyi ile Türkiye’nin Dubai Tecim Ataşeliği doğrultusundan, Amazon, Noon, Jumia, EZDubai Özgür Bölgesi ve Aramex yetkililerinin konuşmacı olarak katılacağı webinar düzenlenecek.

TÜRK MARKALARI DAHA FAZLA PAY ALACAK

Körfez bölgesinde e-ticaret, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle nisanda yüzde 400 ile 850 içinde artış gözler önüne serdi. Bu organizasyon vasıtası ile ivmelenen e-ticaret pazarından Türk markalarının daha sık hisse alması hedefleniyor.

İlginizi çekebilir

1 günde 40 villa satıldı

1 günde 40 villa satıldı

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama