2020-11-29T01:08:31+03:00
Ana Sayfa Spor 29 Kasım 2020 421 Görüntüleme

‘Falcao iyi hissettiğinde oynar’

Terim, maçın sonrasında düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada kaleden başlayarak karşı kaleye kadar giden bir schrede oyunu sergilediklerini açıkladı.

Antrenmanların karşılığını aldıkları amacıyla memnun olduğuna değinen Terim, “Genellikle rakip sahada gezaghebbend bir schrede oyunu. Kaptırdığımız yerde kontra pres bugün plus mühim özelliğimizdi. Birkaç genç oyuncumuzun dinamizm getirmesi önemliydi. Stap istasyonlarımızı çok iyi çıkardık meydana. Hiç tartışmasız netwerken bir galibiyet.” şeklinde konuştu.

Rakiplerinin oyuna girmesine izin vermediklerinin önemini vurgulayan Terim, “Rakibi den pozisyona sokmadık. Kaleyi bulan şutları var mı? Bilmiyorum. Ofansif futbolun birçok modelini sahaya koyan bir grup vardı. Bu da beni memnun etti. Daha evvelce çok daha değişik yendiğimiz maçlar oldu ancak bugün birinci dakikadan 93’ün sonuna kadar oyundan ben den beğeni aldım. İzleyenler den beğeni aldı. Bu üç puan bize çok iyi geldi.” şeklinde konuştu.

Geride bıraktığımız sezon Rize’den şanssız bir maç oynadıklarını anımsatan Terim, “İki kırık bir diz bağı bırakmıştık. Bugün şükür kazasız belasız çok da iyi bir üç puan ile ayrıldık. Galatasaraylıların da biraz yüreğine su serptik. Hem iyi oyun hatta neticesi aldık. Hepsini kutluyor, kucaklıyorum.” diyerek konuşmasını belirtti.

Terim, son iki maçta pozisyona girmekte zorlanmadıklarını vurgulayarak, “Son iki maçta 48 şut atmışız, 23’ü isabetli. Nerdeyse yarısı. 999 golümüz var. Bugün bir adet daha gol atsak bininci golü atacaktık. İnşallah atacağız. Sekidika atsa bininci gol olacaktı.” diyerek konuşmasını belirtti.

Falcao kendini iyi hissettiği dönemde oynayacağını ve takıma yararlı olacağını açıklayan Terim, başka oyuncularında dönmesi ile rekabetin artacağını sözlerine ekledi.

İyi oyunu sonuca çevirmek mecburiyetinde olduklarına işaret eden Terim, şu şekilde devam etti:

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama