2020-11-09T09:51:58+03:00
Ana Sayfa Spor 9 Kasım 2020 479 Görüntüleme

Beşiktaş’tan flaş transfer kararı

Beşiktaş’ta ara aktarma işlemi döneminde kaleye takviye yapılması olsılığı ağırlık kazanmaya başladı. Genç kaleciler Ersin Destanoğlu ve Utku Yuvakuran’ın vazife gerçekleştirdikleri maçlarda yeteri kadar emniyet vermemesi nedeniyle tecrübeli bir opstopping bekçisinin dönem arasında kadroya dahil edilebileceği aktarıldı.

Kara-beyazlı yönetimin deneyimli kaleci aktarımı konusu ile ilgili “fırsat” kollayacağı belirtildi. Yabancı oyuncu kontenjanının dolu olması nedeniyle yerli opstopping bekçisi düşünen yöneticilerin, kendisini kanıtlamış bir isme sıcak baktığı ifade edildi.

Bu kalecinin grupta hem forma rekabeti oluşturması hatta Ersin ve Utku’ya deneyimlerini transferi planlanıyor.

Tekrar yerli olacak

Ersin ve Utku ile yola devam etmek istediğini hier fırsatta söyleyen Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın ise kaleci aktarımı konusu ile ilgili çok aceleci davranmadığı haber edinildi.

Gaziantep FK maçından sonra Ersin amacıyla “Geride bıraktığımız sezonu mumla aratıyor” ifadelerini kullanan Yalçın’ın, kaleci takviyesi konusu ile ilgili dönem arasını bekleyeceği kaydedildi.

Kara-beyazlı teknik adamın, Ersin ve Utku’nun kalan maçlarda meydana koyacağı performansa göre yerli kaleci aktarmasına yeşil ışık yakabileceği ileri sürüldü. Yalçın’ın aktarma işlemi istemesi durumunda kendi kulübünde derli toplu talih bulamayan tecrübeli bir opstopping bekçisinin kadroya dahil edilebileceği vurgulandı.

Haberci Android Uygulama
Haberci Android Uygulama