2020-05-27T10:42:37+03:00
Ana Sayfa Yaşam 27 Mayıs 2020 154 Görüntüleme

Tubitak 60 kişiye iş sağlayacak!

Tubitak 60 kişiye iş sağlayacak!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığının Resmi Gazete‘de piyasaya çıkan ilanına bakılırsa, istihdam edilecek 1’i uygulaman, 59’u araştırmacı olmak suretiyle 60 personel BİLGEM İLTAREN bünyesinde Ankara’da vazife meydana getirecek.

Başvurular, 17 Haziran’a kadar TÜBİTAK İş Müracaat Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üstünden yapılabilecek.

Alım için lüzumlu koşullar ile sürece ilişkin bilgilere TÜBİTAK‘ın yanı sıra Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumunun web sayfalarından da ulaşılabilecek.

Diyanet 7 müfettiş yardımcısı alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yazılı ve sözlü sınav sonucuna bakılırsa 7 müfettiş yardımcısı alacak.

Resmi Gazete’de piyasaya çıkan ilana bakılırsa, başvuruda bulunacak adayların minimum lisans düzeyinde dini yükseköğrenim mezunu olmaları, sınavın duyuru edilmiş olduğu tarihten itibaren Başkanlığın vaizlik, dengi ve üstü kadrolarında vazife yapmaları ve son beş yılda aylıktan kesme cezası ve on yıl içinde de aşama ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmaları, 2018 yada 2019 yıllarında meydana getirilen Halk Mensubu Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden minimum 60 puan almış ve 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

Şartları taşıyan adaylar, 1-15 Haziran’da “dibbys.diyanet.gov.tr/sinav” adresi üstünden başvuruda bulunabilecek. Sınav müracaat süreci, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafınca yürütülecek.

Yazılı sınav, 11 Ağustos’ta yapılacak. Yazılı sınavda 70 ve üstü puan alan adaylar sözlü sınava 25 Ağustos’ta girecek.

Yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik averajı alınarak en yüksek puan alan adaydan adım atmak suretiyle duyuru edilen kadro sayısı kadar aday, müfettiş yardımcılığı sınavında başarıya ulaşmış sayılacak.

Sınav neticeleri, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca, Başkanlığın internet sayfasında duyuru edilecek.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.